Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Alena Křížová, Kolektiv: Archaické jevy tradiční kultury na Moravě

Knihy

Alena Křížová, Kolektiv: Archaické jevy tradiční kultury na Moravě

Hodnocení: 1x
  • 4

Archaické jevy tradiční kultury na Moravě - Alena Křížová, kolektiv autorů. Publikace se zaměřuje na archaické jevy lidové kultury na Moravě, jejichž počátky lze odhalit už ve středověku. Ve stavitelství byla zachována starobylá dispozice domu a použití primitivních stavebních technologií, pro výrobu předmětů ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Alena Křížová, Kolektiv: Archaické jevy tradiční kultury na Moravě koupíte i tady

Specifikace Alena Křížová, Kolektiv: Archaické jevy tradiční kultury na Moravě

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 206 Kč

Publikace se zaměřuje na archaické jevy lidové kultury na Moravě, jejichž počátky lze odhalit už ve středověku. Ve stavitelství byla zachována starobylá dispozice domu a použití primitivních stavebních technologií, pro výrobu předmětů každodenní potřeby se využívaly přírodní suroviny, v odívání se uchovaly až do nedávné doby funkční oděvní součástky jednoduchého střihu. Ve zvykosloví a lidové religiozitě lze vysledovat předkřesťanské prvky, které byly překrývány novějšími náboženskými idejemi. Specifické » ... a dál?

Produkt Alena Křížová, Kolektiv: Archaické jevy tradiční kultury na Moravě

Alena Křížová, Kolektiv: Archaické jevy tradiční kultury na Moravě - parametry

Název produktu: Alena Křížová, Kolektiv: Archaické jevy tradiční kultury na Moravě
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 206 Kč
Maximální cena: 345 Kč
Ušetríte až: 139 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Archaické jevy tradiční kultury na Moravě - Alena Křížová, kolektiv autorů. Publikace se zaměřuje na archaické jevy lidové kultury na Moravě, jejichž počátky lze odhalit už ve středověku. Ve stavitelství byla zachována starobylá dispozice domu a použití primitivních stavebních technologií, pro výrobu předmětů každodenní potřeby se využívaly přírodní suroviny, v odívání se uchovaly až do nedávné doby funkční oděvní součástky jednoduchého střihu. Ve zvykosloví a lidové religiozitě lze vysledovat předkřesťanské prvky, které byly překrývány novějšími náboženskými idejemi. Specifické geografické podmínky, historický vývoj a kolonizace cizími etniky, které determinovaly obchodní i kulturní kontakty se sousedními regiony, minimalizovaly vliv měst a působení internacionálních uměleckých slohů, způsobily zakonzervování některých jevů, jež jsou předmětem studia etnologie ve spolupráci s dalšími příbuznými obory. Archaické jevy tradiční kultury na Moravě - Alena Křížová, kolektiv autorů od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.