Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Alena A. Fidlerová: Františku nebeský, vyslanče přesmořský

Knihy naučná literatura

Alena A. Fidlerová: Františku nebeský, vyslanče přesmořský

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Františku nebeský, vyslanče přesmořskýp - kolektiv Soubor edic vybraných kratších českých textů různých žánrů (původních i přeložených) z přel. 16.–17. až 18. století, které jsou tematicky spjaty s osobností svatého Františka Xaverského, prvního z význačných jezuitských misionářů v Indii a Japonsku a jednoho z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Alena A. Fidlerová: Františku nebeský, vyslanče přesmořský koupíte i tady

Specifikace Alena A. Fidlerová: Františku nebeský, vyslanče přesmořský

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 160 Kč

Soubor deseti textů vybraných z doby 17. až 18. století, původně českých i přeložených, představuje deset zajímavých pohledů na Františka Xaveria, tohoto "apoštola Indií a Japonska", prvního z význačn ... a dál?

Produkt Alena A. Fidlerová: Františku nebeský, vyslanče přesmořský

Alena A. Fidlerová: Františku nebeský, vyslanče přesmořský - parametry

Název produktu: Alena A. Fidlerová: Františku nebeský, vyslanče přesmořský
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 160 Kč
Maximální cena: 269 Kč
Ušetríte až: 109 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Františku nebeský, vyslanče přesmořskýp - kolektiv Soubor edic vybraných kratších českých textů různých žánrů (původních i přeložených) z přel. 16.–17. až 18. století, které jsou tematicky spjaty s osobností svatého Františka Xaverského, prvního z význačných jezuitských misionářů v Indii a Japonsku a jednoho z prvních jezuitských svatých. Demonstruje na příkladu jednoho svatého, jaké podoby měla v Čechách raného novověku úcta k svatým (konkrétně k jezuitským svatým, jejichž kult jezuité systematicky propagovali), do jaké míry se proměňovala jak během doby, tak s ohledem na předpokládané adresáty (vzdělanější, nebo naopak lidové čtenáře). Jednotlivé texty přepsali, edičně připravili a vysvětlivkami opatřili studenti bohemistiky a výjimečně i jiných oborů FF UK v rámci volitelného semináře Čtení a rozbor textů 17. a 18. století. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Novověk od Pistorius & Olšanská naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Autor : Alena A. Fidlerová, Soubor deseti textů vybraných z doby 17. až 18. století, původně českých i přeložených, představuje deset zajímavých pohledů na Františka Xaveria, tohoto "apoštola Indií a Japonska", prvního z význačných jezuitských světců a misionářů. Na jeho příkladu kniha ukazuje, jakou podobu měla v českých zemích raného novověku úcta ke svatým, do jaké míry se proměňovala v průběhu času a jak se přizpůsobovala vzdělanému i lidovému publiku.Druh sortimentu : Kniha, Františku nebeský, vyslanče přesmořský, Jazyk : Čeština, Počet stran : 248


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.