Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Albert O Slovanech - Rostislav Skopal

Knihy

Albert O Slovanech - Rostislav Skopal

Hodnocení: 1x
  • 4

Před více než padesáti lety byl v Mikulčicích zahájen systematický archeologický výzkum slovanského hradiště, který svými výsledky předčil všechna očekávání a který trvá dodnes. Před téměř čtyřiceti lety přišel na mikulčické pracoviště Rostislav Skopal, který zde rovněž působí dodnes. Během své archeologické kariéry ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85931

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Albert O Slovanech - Rostislav Skopal

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 347 Kč

Před více než padesáti lety byl v Mikulčicích zahájen systematický archeologický výzkum slovanského hradiště, který svými výsledky předčil všechna očekávání a který trvá dodnes. Před téměř čtyřiceti lety přišel na mikulčické pracoviště Rostislav Skopal, který zde rovněž působí dodnes. Během své archeologické kariéry pracoval - kromě mikulčického výzkumu - také na řadě záchranných výzkumů a zejména při terénním výzkumu se uplatňovala jeho systematičnost a přesnost původní profese - výtvarníka. Pozorovací talent, » ... a dál?

Produkt Albert O Slovanech - Rostislav Skopal

Albert O Slovanech - Rostislav Skopal - parametry

Název produktu: Albert O Slovanech - Rostislav Skopal
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 347 Kč
Maximální cena: 347 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Před více než padesáti lety byl v Mikulčicích zahájen systematický archeologický výzkum slovanského hradiště, který svými výsledky předčil všechna očekávání a který trvá dodnes. Před téměř čtyřiceti lety přišel na mikulčické pracoviště Rostislav Skopal, který zde rovněž působí dodnes. Během své archeologické kariéry pracoval - kromě mikulčického výzkumu - také na řadě záchranných výzkumů a zejména při terénním výzkumu se uplatňovala jeho systematičnost a přesnost původní profese - výtvarníka. Pozorovací talent, logické uvažování a dlouholeté zkušenosti z něho udělaly archeologa (byť nepomazaného), který je respektován a ctěn profesionálními odborníky. Při kresličské dokumentaci se nespokojil jen se zakreslováním terénních situací a nálezů, ale pod jeho tužkou, vedenou autorovou fantazií, začaly postavičky Slovanů ožívat. Interpretoval jejich život s nadhledem a humorem, a přitom s přesností a obdivuhodnou znalostí reálií. Svou představu o životě a chování našich předků konfrontoval s odborným

textem a pramenným materiálem a výsledkem byl osobitý komentář historických událostí, tak jak se mohly - převážně nevážně - dokonce i stát. Otto Marek K vydání připravili: František Šalé, Lubomír Krobot Obálku navrhla: Ludmila Rybková (s použitím kresby R. Skopala) Odpovědný redaktor: František Šalé Autor knihy Rostislav Skopal, Vydavatelstvo Albert, , Archeologie převážně nevážně 2001. Kniha je dalším pokusem o zaplnění bílého mí


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.