Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen 1912

Knihy

1912

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: 1912. 100 let od otevření Obecního domu v Praze - Libuše Heczková , Adam Hnojil , Vlastimil Ježek , Petra Ježková , Hana Klínková , Zdeněk Lukeš , Luboš Merhaut , Mahulena Nešlehová , Miroslav Petříček , Tomáš Pospiszyl , Anna Pravdová , Marie Rakušanová , Rostislav Švácha , Otto M. Urban , Daniel Vojtěc. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Jaké má kniha
1912
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? 1912 koupíte i tady

Specifikace 1912

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 667 Kč

Kniha 1912, vycházející u příležitosti výstavy k stoletému výročí otevření Obecního domu, má podobu mozaiky mapující rok 1912, který byl doslova nabit přelomovými událostmi. ... a dál?

Produkt 1912

1912 - parametry

Název produktu: 1912
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 667 Kč
Maximální cena: 891 Kč
Ušetríte až: 224 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: 1912. 100 let od otevření Obecního domu v Praze - Libuše Heczková , Adam Hnojil , Vlastimil Ježek , Petra Ježková , Hana Klínková , Zdeněk Lukeš , Luboš Merhaut , Mahulena Nešlehová , Miroslav Petříček , Tomáš Pospiszyl , Anna Pravdová , Marie Rakušanová , Rostislav Švácha , Otto M. Urban , Daniel Vojtěc. Kniha 1912, vycházející u příležitosti výstavy k stoletému výročí otevření Obecního domu, má podobu mozaiky mapující rok 1912, který byl doslova nabit přelomovými událostmi. Autory textů jsou proto badatelé z různých oborů, od historiků umění a architektury přes filozofy až po historiky literatury a divadla. Kniha je rozdělena do tematicky propojených celků volně reflektujících čtyři roční období. První z nich, Zima 1911-1912, reflektuje dějiny na obecnější rovině, zamýšlí se nad samotným smyslem úvah o jednom roce a dále nabízí konkrétní pohledy historiků architektury. Část Jaro 1912 je věnována výzdobě Obecního domu, výstavám Skupiny výtvarných umělců a Sursum. Doplněny jsou dvojicí speciálních textů mapujících dobovou tvorbu Bohumila Kubišty a analyzujících Gutfreundovu sochu Úzkost. Léto 1912 se v uměleckohistorických příspěvcích soustřeďuje na širší mezinárodní kontext. Závěrečná část Podzim 1912 je mezioborová, částečně mapuje situaci v dobové literatuře - například že v tomto roce napsal Franz Kafka Proměnu - a přináší i genderový pohled. Jednotlivé celky oddělují obrazová kalendária využívající fotografické reprodukce týdeníku Český svět, ilustrovaného společenského magazínu, který v době před první světovou válkou představoval nejvýznamnější obrazové periodikum v češtině. Přispívali do něj jak přední fotografové (Brunner-Dvořák, Bufka, Drtikol, Reach), tak i řada fotoamatérů, a díky širokému tematickému záběru se Český svět stal doslova obrazovou kronikou doby uchovávající dodnes v originále již neexistující snímky. Oborová rozmanitost knihy, doplněná téměř čtyřmi stovkami reprodukcí, se stává nesporným přínosem na poli historického bádání a přirozenou inspirací k co nejširšímu pohledu na události počátku 20. století. Publikace: 1912. 100 let od otevření Obecního domu v Praze - Libuše Heczková , Adam Hnojil , Vlastimil Ježek , Petra Ježková , Hana Klínková , Zdeněk Lukeš , Luboš Merhaut , Mahulena Nešlehová , Miroslav Petříček , Tomáš Pospiszyl , Anna Pravdová , Marie Rakušanová , Rostislav Švácha , Otto M. Urban , Daniel Vojtěc.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.