Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Cizojazyčné knihy » Srovnání cen Ztratit cestu znamená poznat cestu

Cizojazyčné knihy

Ztratit cestu znamená poznat cestu

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha přináší 100 svahilských přísloví ve svahilském originále a v českém překladu. Svahilština je nejvýznamnějším jazykem Afriky jižně od Sahary. Mluví jí několik desítek miliónů lidí v Keni, Tanzanii, Ugandě, východním Kongu, Rwandě, Burundi, severní Zambii a na pobřeží Mozambiku. Vzhledem k jejímu velkém ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Ztratit cestu znamená p..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ztratit cestu znamená poznat cestu koupíte i tady

Specifikace Ztratit cestu znamená poznat cestu

Kategorie Cizojazyčné knihy
Nejnižší cena 144 Kč

Kniha přináší 100 svahilských přísloví ve svahilském originále a v českém překladu. Svahilština je nejvýznamnějším jazykem Afriky jižně od Sahary. Mluví jí několik desítek miliónů lidí v Keni, Tanza ... a dál?

Produkt Ztratit cestu znamená poznat cestu

Ztratit cestu znamená poznat cestu - parametry

Název produktu: Ztratit cestu znamená poznat cestu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 144 Kč
Maximální cena: 195 Kč
Ušetríte až: 51 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha přináší 100 svahilských přísloví ve svahilském originále a v českém překladu. Svahilština je nejvýznamnějším jazykem Afriky jižně od Sahary. Mluví jí několik desítek miliónů lidí v Keni, Tanzanii, Ugandě, východním Kongu, Rwandě, Burundi, severní Zambii a na pobřeží Mozambiku. Vzhledem k jejímu velkém praktickému užití, patří k nejstudovanějším jazykům Afriky. Jednotlivá přísloví jsou uváděna vždy vedle sebe svahilsky (latinkou) a v českém překladu. Potřebuje-li přísloví dále objasnit, je doplněno krátkým výkladem. Kniha je vyzdobena 50 barevnými ilustracemi Davida Ledvinky. V doslovu seznamuje překladatel Pavel Mikeš čtenáře s rozšíření a historií svahilštiny, a také se základy gramatiky a výslovnosti. Kniha představuje vhodný a stručný úvod do svahilské kultury pro kohokoliv, kdo se chystá navštívit Keňu a Tanzanii a další země východní Afriky. Vzhledem k tomu, že se jedná o knihu dvojjazyčnou, představuje i zajímavý dárek pro přátele z východní Afriky. Afrikanista a diplomat Pavel Mikeš vystudoval africké dějiny a jazykovědu na UK. Napsal několik knih o Etiopii a východní Africe. Nyní působí jako velvyslanec České republiky v Nigérii. (svahilská přísloví = Kupotea njia ndiko kujua njia : methali za kiswahili) Publikace: Ztratit cestu znamená poznat cestu. Kniha přináší 100 přísloví ze subsaharské Afriky (ze svahilské

jazykové oblasti střední a východní Afriky). Jednotlivá přísloví

jsou uváděna v českém překladu i ve svahilském originále s krátkými

výklady. Padesát vybraných přísloví je doplněno barevnými

ilustracemi Davida Ledvinky. V doslovu seznamuje překladatel Pavel

Mikeš čtenáře s historií svahilštiny a jejími základními rysy

včetně výslovnosti. Publikace: Ztratit cestu znamená poznat cestu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.