Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Zora Beráková: Po meči i po přeslici

Próza - beletrie

Zora Beráková: Po meči i po přeslici

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Byl nejbohatší šlechtický rod v Českém království v zajetí kletby? Patřili k nejbohatším šlechtickým rodům v Českém království. Jejich ambice byly vysoké a dosahovaly až ke královskému trůnu. Přesto se zdálo, jako by na rodě Smiřických spočívala kletba. Na svět přicházeli s chabým zdravím a umírali mladí. Jejich ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Po meči i po přeslici
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zora Beráková: Po meči i po přeslici koupíte i tady

Specifikace Zora Beráková: Po meči i po přeslici

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 171 Kč

Smiřičtí sice patřili k nejbohatším šlechticům v Čechách, ale jako by na jejich rodu spočívala kletba. Eliška Kateřina měla pravou lopatku vyšší a vysedlejší než levou. Nejstarší syn Jaroslav zemřel ... a dál?

Produkt Zora Beráková: Po meči i po přeslici

Zora Beráková: Po meči i po přeslici - parametry

Název produktu: Zora Beráková: Po meči i po přeslici
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 171 Kč
Maximální cena: 272 Kč
Ušetríte až: 101 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Byl nejbohatší šlechtický rod v Českém království v zajetí kletby? Patřili k nejbohatším šlechtickým rodům v Českém království. Jejich ambice byly vysoké a dosahovaly až ke královskému trůnu. Přesto se zdálo, jako by na rodě Smiřických spočívala kletba. Na svět přicházeli s chabým zdravím a umírali mladí. Jejich největší naděje, poslední mužský potomek se zdravým rozumem, Jan Albrecht zemřel v pouhých čtyřiadvaceti letech. Mezi jeho sestrami, Eliškou Kateřinou a Markétou Saloménou se rozpoutal lítý boj o dědictví. Jenže když se dvě perou, obvykle se směje někdo třetí… ZORA BERÁKOVÁ Po maturitě na reálném gymnáziu studovala krajinářství, figurální malbu a užité umění a složila státní zkoušku z francouzštiny a latiny. V roce 1949 získala doktorát z filozofie na Univerzitě Karlově. Působila v diplomatické službě ve východním Německu jako spojka mezi Lužickými Srby a okupačními armádami. Literární tvorbě se věnuje od středoškolských studií, kdy přispívala básněmi a povídkami o novin a časopisů. Knižně jí vyšla básnická sbírka Tři nejkrásnější, romány pro mládež Smaragdový ostrov, Tajemná Oiniké a Bára a Faraon, psychologické romány Zkouška dospělosti a Osmý den stvoření, detektivní novela Vrah chodí s kytarou, povídková sbírka Marné lásky, několik knížek detektivních povídek, např. Vražda v Perlovce či Vražda ve znamení Kozoroha, a historické romány Ozvěna, Zimní královna, Daleko do nebe, Plný pohár vína, Konec hodokvasu, Marné návraty, Nekorunovaná královna, Po meči i po přeslici, Desátá múza a Fantom staré pevnosti. Kromě původních děl bylo vydáno padesát jejích knižních překladů, spolupracovala s filmem, televizí a rozhlasem, pro který napsala několik desítek literárních pásem, a získala rovněž řadu literárních cen. Publikace: Po meči i po přeslici - Zora Beráková. Závěrečná část trilogie o rodu Smiřických.

Smiřičtí sice patřili k nejbohatším šlechticům v Čechách, ale jako

by na jejich rodu spočívala kletba. Eliška Kateřina měla pravou

lopatku vyšší a vysedlejší než levou. Nejstarší syn Jaroslav zemřel

ve třiadvaceti letech, prostřední Jindřich Jiří je duševně

méněcenný a nejmladší Albrecht Jan také bývá často nemocen. Pouze

Markétu Saloménu rodové prokletí vynechalo, je spanilá a zdravá.

Osu románu tvoří osud Elišky

Kateřiny včetně vztahu s kovářem Jírou a boj o rodinné dědictví. Publikace: Po meči i po přeslici - Zora Beráková.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.