Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Zlatá bula sicilská - Mezi mýtem a realitou

Učebnice/Odborná literatura

Zlatá bula sicilská - Mezi mýtem a realitou

Hodnocení: 1x
  • 4

Zlatá bula sicilská sice již po generace náleží k pevné výbavě veřejného prostoru v českých zemích, nicméně jak ukázal novější výzkum, mnohé dosud přejímané závěry v sobě nesly punc letitého zápasu o národní sebeurčení a české státní právo. Jubilejní rok 2012 proto vybídl nejen k oslavám, nýbrž i k jakémusi ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Zlatá bula sicilská - M..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zlatá bula sicilská - Mezi mýtem a realitou koupíte i tady

Specifikace Zlatá bula sicilská - Mezi mýtem a realitou

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 167 Kč

Soubor pěti studií o Zlaté bule sicilské, vydané roku 1212 římským a sicilským králem Fridrichem II. pro českého krále Přemysla Otakara I., z pera nejpřednějších odborníků na danou problematiku. Zabývají se okolnostmi vzniku tohoto dokumentu, politickou situací v Evropě na počátku druhého desetiletí 13. století i diplomatickým pozadím (jak její písemnosti vznikly a kdo se podílel na jejich vzniku), recepcí Zlaté buly v dalších etapách vývoje českého státu, zejména v době Karla IV., který na ni státoprávně navázal, » ... a dál?

Produkt Zlatá bula sicilská - Mezi mýtem a realitou

Zlatá bula sicilská - Mezi mýtem a realitou - parametry

Název produktu: Zlatá bula sicilská - Mezi mýtem a realitou
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 167 Kč
Maximální cena: 270 Kč
Ušetríte až: 103 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zlatá bula sicilská sice již po generace náleží k pevné výbavě veřejného prostoru v českých zemích, nicméně jak ukázal novější výzkum, mnohé dosud přejímané závěry v sobě nesly punc letitého zápasu o národní sebeurčení a české státní právo. Jubilejní rok 2012 proto vybídl nejen k oslavám, nýbrž i k jakémusi ohlédnutí, jehož výsledek je nyní předkládán veřejnosti v podobě sborníku s výmluvným názvem, a ještě výmluvnějším podtitulem. Proč naše představy uvázly mezi realitou a mýty, dokládá šestice autorů na různých příkladech. Na listině samotné, jejím druhém životě i na obecném historickém kontextu, přičemž sama skutečnost, že své síly spojili historikové z univerzitních, archivních i akademických pracovišť, posouvá sborník do role jakéhosi zasvěceného průvodce po historikově dílně. Předkládaný sborník byl sestaven z příspěvků, které byly předneseny v září 2012 na vědecké konferenci v Národním archivu v Praze Chodovci na paměť 800. výročí vydání souboru tří listin dnes souhrnně nazývaných Zlatá bula sicilská. Nová ediční řada "Prameny v české historii", jejíž úvodní svazek se právě dostává do rukou čtenářů, je zamýšlena jako volný doplněk, k již zavedené ediční řadě Česká historie, která vychází v Nakladatelství Lidové noviny od roku 1997, kdy Dušan Třeštík vydal své proslulé Počátky Přemyslovců. Klade si přitom za cíl zpřístupnit odborné i laické veřejnosti možnosti a meze výkladu pramenů k českým, moravským či slezským dějinám, jakož i způsoby historické práce, přičemž prameny jsou záměrně chápány široce, tedy jak v tradičním historickém, tak archeologickém, uměleckohistorickém nebo literárněvědném rozměru. Edici řídí Martin Wihoda. (mezi mýtem a realitou) Zlatá bula sicilská - Josef Žemlička; Martin Wihoda; Lenka Bobková Soubor pěti studií o Zlaté bule sicilské, vydané roku 1212 římským a sicilským králem Fridrichem II. pro českého krále Přemysla Otakara I., z pera nejpřednějších odborníků na danou problematiku. Zabývají se okolnostmi vzniku tohoto dokumentu, politickou situací v Evropě na počátku druhého desetiletí 13. století i diplomatickým pozadím (jak její písemnosti vznikly a kdo se podílel na jejich vzniku), recepcí Zlaté buly v dalších etapách vývoje českého státu, zejména v době Karla IV., který na ni státoprávně navázal, a rovněž osudy dokumentu v dalších stoletích, jeho archivním uchováním, editováním i zpřístupněním. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Středověk | České dějiny od Lidové noviny naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.