Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Cizojazyčné knihy » Srovnání cen Zdeňka Kalnická: Concept and Image

Cizojazyčné knihy

Zdeňka Kalnická: Concept and Image

Hodnocení: 1x
  • 4

Autorka se věnuje zkoumání vztahu mezi pojmem a obrazem, který analyzuje prostřednictvím interpretací imaginární složky filozofie a pojmové složky umění. Interpretuje metafory v pragmatizmu (J. Dewey, W. James a K. Čapek) a feminizmu (J. Kristeva, L. Irigaray, E. Buker), a postavy Narcise a Minotaura z oblasti ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.82353
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Zdeňka Kalnická: Concept and Image

Kategorie Cizojazyčné knihy
Nejnižší cena 171 Kč

Autorka se věnuje zkoumání vztahu mezi pojmem a obrazem, který analyzuje prostřednictvím interpretací imaginární složky filozofie a pojmové složky umění. Interpretuje metafory v pragmatizmu (J. Dewey, W. James a K. Čapek) a feminizmu (J. Kristeva, L. Irigaray, E. Buker), a postavy Narcise a Minotaura z oblasti výtvarného umění. Zabývá se tvorbou K. Čapka, který v sobě spojuje filozofa a umělce. V první části pojednává o místě, funkci a podobách metafor (či mentálních obrazů) ve filozofii. Vychází zde z názorů Z. » ... a dál?

Produkt Zdeňka Kalnická: Concept and Image

Zdeňka Kalnická: Concept and Image - parametry

Název produktu: Zdeňka Kalnická: Concept and Image
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 171 Kč
Maximální cena: 171 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autorka se věnuje zkoumání vztahu mezi pojmem a obrazem, který analyzuje prostřednictvím interpretací imaginární složky filozofie a pojmové složky umění. Interpretuje metafory v pragmatizmu (J. Dewey, W. James a K. Čapek) a feminizmu (J. Kristeva, L. Irigaray, E. Buker), a postavy Narcise a Minotaura z oblasti výtvarného umění. Zabývá se tvorbou K. Čapka, který v sobě spojuje filozofa a umělce. V první části pojednává o místě, funkci a podobách metafor (či mentálních obrazů) ve filozofii. Vychází zde z názorů Z. Neubauera, který vidí ve filozofickém pojmu jednotu racionálního a imaginárního. Druhá část knihy se věnuje vztahu pojmu a obrazu v podobě, v jaké se projevuje v umění. Poukazuje na dvě mytologické postavy: Narcise a Minotaura jako na modely pojmového vymezení podstaty umění (Narcis – umění jako odraz a Minotaurus – umění jako výraz nevědomí). Při interpretacích uměleckých děl (S. Dalí a L. Carrington) využívá hermeneutický přístup s důrazem na genderový aspekt. Annotation: The author explores the relationship between concept and image by means of an interpretation of imaginative aspect of philosophy and conceptual aspect of art.She interprets metaphors in pragmatism (J. Dewey, W. James, K. Čapek) and feminism (J. Kristeva, L. Irigaray, E. Buker), and figures of Narcissus and Minotaur in the area of visual arts.A special attention is given to K. Čapek, representing both –a philosopher andan artist. In the first part of the book, Z.Kalnická deals with the place, function and different forms of metaphors (mental images) in philosophy. In this part, she takes the view of Z.Neubauer, stating that concept represents unity ofthe rational and theimaginary, as a starting point for her analyses. In the second part of the book, she focuses on the relationship between concept and image as it appears in the arts. She concentrates on two mythological figures: Narcissus and Minotaur, understanding themas models of conceptual articulation of the essence of art (Narcissus – art as a reflection and Minotaur – art as an expression of unconsciousness). In the course of the interpretation of the artworks (S. Dalí and L. Carrington), she uses hermeneutical approach emphasizing the gender aspects.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.