MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Zdeněk Svěrák: Po strništi bos

Próza - beletrie

Zdeněk Svěrák: Po strništi bos

Hodnocení: 19x
  • 3.05263
EAN: 9788025318201

Po strništi bos - Zdeněk Svěrák. Zdeněk Svěrák ve své knize Po strništi bos tentokrát inspiraci hledal především ve vzpomínkách na svá klukovská léta. Novou knihu autentických vzpomínek vypráví optikou sedmiletého chlapce. "Abych se do toho vpravil, při procházce liduprázdným krajem jsem si na polní cestě klekl. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.734
skladem

Jaké má kniha
Po strništi bos
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Zdeněk Svěrák: Po strništi bos

Čerstvá hodnocení Zdeněk Svěrák: Po strništi bos

  • 5

Zubzinek79, 25. listopadu 2015

Zdeněk Svěrák se opravdu proměnil v dětského pozorovatele a podobně jako Karel Poláček zachytil klukovské příhody. Členění takřka vančurovské (podobně krátké kapitoly, nebo spíš mezititulky jako u Rozmarného léta). Ze všech zážitků mě nejvíce oslovil příběh strejdy Vlka, který prochází knihou.


Specifikace Zdeněk Svěrák: Po strništi bos

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 202 Kč

Kniha – autor Zdeněk Svěrák, 96 stran, česky, pevná s přebalem matná. Zdeněk Svěrák ve své knize Po strništi bos tentokrát inspiraci hledal především ve vzpomínkách na svá klukovská léta. Novou knihu autentických vzpomínek Zdeněk Svěrák vypráví optikou sedmiletého chlapce. Abych se do toho vpravil, při procházce liduprázdným krajem jsem si na polní cestě klekl. Měl jsem přece ve svých sedmi osmi letech ty oči, co mám teď, akorát byly níž, říká Svěrák. Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, » ... a dál?

Produkt Zdeněk Svěrák: Po strništi bos

Zdeněk Svěrák: Po strništi bos - parametry

Název produktu: Zdeněk Svěrák: Po strništi bos
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 202 Kč
Maximální cena: 206 Kč
Ušetríte až: 4 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.05 bodů z 5
Počet hodnocení: 19 x
Hodnocení:
  • 3.05263
Podrobný popis:

Po strništi bos - Zdeněk Svěrák. Zdeněk Svěrák ve své knize Po strništi bos tentokrát inspiraci hledal především ve vzpomínkách na svá klukovská léta. Novou knihu autentických vzpomínek vypráví optikou sedmiletého chlapce. "Abych se do toho vpravil, při procházce liduprázdným krajem jsem si na polní cestě klekl. Měl jsem přece ve svých sedmi osmi letech ty oči, co mám teď, akorát byly níž," říká Svěrák. "Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč. V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který." Zdeněk Svěrák. Po strništi bos - Zdeněk Svěrák od nakladatelství FRAGMENT v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Zdeněk Svěrák, Po strništi bos je kniha inspirovaná vzpomínkami na dětství, kterou napsal Zdeněk Svěrák . Zdeněk Svěrák - Po strništi bos , to je barvité vzpomínání na klukovské příhody, které jsou vyprávěny z pohledu sedmiletého kluka. Zdeněk Svěrák využil všechny způsoby, jak zachovat autentičnost příběhů. Sám vypráví o situaci, kdy si klekl na polní cestě, aby zjistil, v jaké výšce měl v sedmi letech oči a z jakého úhlu tedy vnímal svět kolem sebe. Svou zkušenost pak komentoval těmito slovy: "V kolenou mi zapraskalo a stromy podél cesty rázem vyrostly. Cesta se rozšířila, a co bylo přede mnou na zemi, listí, větvičky, štěrk, stopy pneumatik traktoru, bylo blíž a chtělo se mi vzít to do ruky nebo si na to sáhnout." Po strništi bos je čtvrtou knihou Zdeňka Svěráka , která je určena dospělým čtenářům. Druh sortimentu : Kniha, Po strništi bos (Zdeněk Svěrák), Jazyk : Čeština, Počet stran : 96


Recenze Zdeněk Svěrák: Po strništi bos

Přidáno: 25. května 2018

Přidáno: 24. května 2018

Přidáno: 23. května 2018

Přidáno: 22. května 2018

Přidáno: 19. května 2018

Zubzinek79, 25. listopadu 2015Zdeněk Svěrák se opravdu proměnil v dětského pozorovatele a podobně jako Karel Poláček zachytil klukovské příhody. Členění takřka vančurovské (podobně krátké kapitoly, nebo spíš mezititulky jako u Rozmarného léta). Ze všech zážitků mě nejvíce oslovil příběh strejdy Vlka, který prochází knihou.

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Zdeněk Svěrák: Po strništi bos

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.