Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Zdeněk Stav: Povinnost nade vše - Legionářský deník Zdeňka Stava

Knihy naučná literatura

Zdeněk Stav: Povinnost nade vše - Legionářský deník Zdeňka Stava

Hodnocení: 1x
  • 4

Povinnost nade vše - Legionářský deník plukovníka Zdeňka Stava Zdeněk Stav Deník legionáře plukovníka Stava, který prošel nekonečnou cestu našich legionářů přes Polsko do cizineckých legií, do Francie, k našim jednotkám do Anglie a následně do Sovětského svazu, kde se utvářely československé jednotky. Osobně se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Povinnost nade vše - Le..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Stav: Povinnost nade vše - Legionářský deník Zdeňka Stava koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Stav: Povinnost nade vše - Legionářský deník Zdeňka Stava

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 208 Kč

Deník legionáře plukovníka Stava, který prošel nekonečnou cestu našich legionářů přes Polsko do cizineckých legií, do Francie, k našim jednotkám do Anglie a následně do sibiřského města Buzuluku, kde ... a dál?

Produkt Zdeněk Stav: Povinnost nade vše - Legionářský deník Zdeňka Stava

Zdeněk Stav: Povinnost nade vše - Legionářský deník Zdeňka Stava - parametry

Název produktu: Zdeněk Stav: Povinnost nade vše - Legionářský deník Zdeňka Stava
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 208 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 91 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Povinnost nade vše - Legionářský deník plukovníka Zdeňka Stava Zdeněk Stav Deník legionáře plukovníka Stava, který prošel nekonečnou cestu našich legionářů přes Polsko do cizineckých legií, do Francie, k našim jednotkám do Anglie a následně do Sovětského svazu, kde se utvářely československé jednotky. Osobně se zúčastnil bojů o Dukelský průsmyk. Po válce byl odsouzen komunistickým režimem stejně, jako mnoho jiných, kteří se zapojili do zahraničního odboje na Západě a byl zařazen do tábora nucených prací. Až koncem šedesátých let mu byla vrácena vojenská hodnost majora a v roce 1969 zrušil vyšší vojenský soud původní rozsudek státního soudu. Po roce 1990 byl povýšen do hodnosti plukovníka in memoriam. Prostřednictvím této knihy se vám dostává do rukou výjimečná autentická výpověď člověka, jež byl přítomen všem významným okamžikům naší legionářské historie. Text vychází v původní nezkrácené verzi, pouze s připojenými vojensko-odbornými poznámkami PhDr. Zdeňka Vališe. Kniha vám umožní nahlédnout na tuto významnou část naší vojenské historie z jiného, možná trochu nezvyklého, úhlu. Povinnost nade vše vydáváme v období, kdy uplynulo 65 let od karpatsko-dukelské operace. ([legionářský deník a autentická zpověď plukovníka Zdeňka Stava ...)Deník poručíka Stava, legionáře který se osobně účastnil putování našich legionářů z Buzuluku. Kniha je autentickým pohledem člověka, jež byl přítomen všem významným okamžikům, které se odehrály na východní frontě, a kde měli zastoupení i čeští vojáci - bitvy u Sokolova a Kyjeva nebo boje o Dukelský průsmyk. Knihu vydáváme v období, kdy uplyne přesně 65 let od Karpatsko- Dukelské operace. Povinnost nade vše - Zdeněk Stav od authora Zdeněk Stav a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.