Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Zdeněk Šos: Meridiánová masáž

Učebnice/Odborná literatura

Zdeněk Šos: Meridiánová masáž

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor: MUDr. Zdeněk Šos        Meridiánová masáž je ve světě běžně známá jako Akupunkturní masáž dle Willyho Penzela (Akupunkt-Massage nach Willy Penzel nebo ve zkratce APM nach W. Penzel). APM je technika, která vychází z poznatků klasické čínské medicíny, jejíž základem jsou tisícileté poznatky ohledně ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Meridiánová masáž
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Šos: Meridiánová masáž koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Šos: Meridiánová masáž

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 244 Kč

Tato technika má své kořeny v čínské tradiční medicíně. Byla vyvinuta v Německu v 50.-60. letech minulého století. Willy Penzel vypracoval technologii speciál ní masáže, ve které z východní teorie pře ... a dál?

Produkt Zdeněk Šos: Meridiánová masáž

Zdeněk Šos: Meridiánová masáž - parametry

Název produktu: Zdeněk Šos: Meridiánová masáž
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 244 Kč
Maximální cena: 380 Kč
Ušetríte až: 136 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor: MUDr. Zdeněk Šos

 

     Meridiánová masáž je ve světě běžně známá jako Akupunkturní masáž dle Willyho Penzela (Akupunkt-Massage nach Willy Penzel nebo ve zkratce APM nach W. Penzel).

APM je technika, která vychází z poznatků klasické čínské medicíny, jejíž základem jsou tisícileté poznatky ohledně akupunkturních drah a bodů. Willy Penzel vypracoval technologii speciální masáže, ve které z východní teorie převzal především učení o meridiánech a v nich proudící energii a ostatní podtext pominul.  Celý systém tak značně zjednodušil, složitá empirie je prezentována srozumitelnou a jednoduchou formou.

     Pro tyto masáže je obecně indikován každý, kdo je doporučen na fyziatrické oddělení k aplikaci fyzikální léčby nebo kdo je doporučen k léčbě akupunkturou.

 

Účinek meridiánové masáže

Pracujeme-li pouze s body, je efekt rychlý, ale většinou krátkodobý. Penzel je toho názoru, že je nejprve vhodné připravit celý energetický oběh pomocí masáže. Nejprve uvolnit různé bariéry a omezení oběhu a teprve potom doladit celou situaci aplikací bodů. Můžeme si to přirovnat k situaci, kdy se snažíme rozsvítit žárovku a kabel ve zdi bude přerušený. Pokud si představíme vypínač jako akupunkturní bod, k rozsvícení žárovky nedojde, protože dráha (kabel) není v pořádku.

 

Kniha Meridiánová masáž je ilustrovaná. Obsahuje bibliografii a rejstřík Meridiánová masáž – Akupunkt-masáž dle Willyho Penzela - Zdeněk Šos. Tato technika má své kořeny v čínské tradiční medicíně. Byla vyvinuta v Německu v 50.-60. letech minulého století. Willy Penzel vypracoval technologii speciál ní masáže, ve které z východní teorie převzal především učení o meridiánech a v nich proudící energii a ostatní podtext pominul. Celý systém se tím značně zjednodušil. Složitá empirie je to tedy prezentována srozumitelnou a mnohem jednodušší formou, než bývá zvykem u ostatních učebnic tradiční čínské medicíny. Systém se tak stal jedním z prostředků syntetizujících znalosti z více medicínských směrů, a nabízí nový, komplexnější pohled na pacienta. Metoda se dá využívat nejen k odstraňování energetických bloků, ale i jako preventivní, a současně umožňuje i některé přístupy samoléčebné. Meridiánová masáž – Akupunkt-masáž dle Willyho Penzela - Zdeněk Šos od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.