Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Zdeněk Matěj Kuděj: Neklidný zadek mě pálí

Knihy

Zdeněk Matěj Kuděj: Neklidný zadek mě pálí

Hodnocení: 0x
  • 4

Neklidný zadek mě pálí - Zdeněk Matěj Kuděj Literární návrat velkého tuláka. Neznámé a dosud nevydané texty. Vzpomínky na kumpána Jaroslava Haška. Povídky z protektorátní Vysočiny. Křivolaké veršovánky. Potutelně ironický úsměv, odřený kožený kabát, podkolenky, kožené okované boty, pevná hůl. A na zádech batoh a v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.27273
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Neklidný zadek mě pálí
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Matěj Kuděj: Neklidný zadek mě pálí koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Matěj Kuděj: Neklidný zadek mě pálí

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 272 Kč

Neklidný zadek mě pálí - Zdeněk Matěj Kuděj Literární návrat velkého tuláka. Neznámé a dosud nevydané texty. Vzpomínky na kumpána Jaroslava Haška. Povídky z protektorátní Vysočiny. Křivolaké veršovánky. Potutelně ironický úsměv, odřený kožený kabát, podkolenky, kožené okované boty, pevná hůl. A na zádech batoh a v něm buď houby nebo bačkory a holení. Tak rázoval českomoravskou krajinou Zdeněk Matěj Kuděj (1881 - 1955), povídkář, veršotepec, herec bramborového divadla, překladatel Burroughsova Tarzana, redaktor, » ... a dál?

Produkt Zdeněk Matěj Kuděj: Neklidný zadek mě pálí

Zdeněk Matěj Kuděj: Neklidný zadek mě pálí - parametry

Název produktu: Zdeněk Matěj Kuděj: Neklidný zadek mě pálí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 272 Kč
Maximální cena: 352 Kč
Ušetríte až: 80 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Neklidný zadek mě pálí - Zdeněk Matěj Kuděj Literární návrat velkého tuláka. Neznámé a dosud nevydané texty. Vzpomínky na kumpána Jaroslava Haška. Povídky z protektorátní Vysočiny. Křivolaké veršovánky. Potutelně ironický úsměv, odřený kožený kabát, podkolenky, kožené okované boty, pevná hůl. A na zádech batoh a v něm buď houby nebo bačkory a holení. Tak rázoval českomoravskou krajinou Zdeněk Matěj Kuděj (1881 - 1955), povídkář, veršotepec, herec bramborového divadla, překladatel Burroughsova Tarzana, redaktor, houbař, lékárenský praktikant, čistič střev na jatkách, myč nádobí v New Yorku, farmář v Kanadě, vězeň carské policie v Kyjevě. Celoživotní mimoběžec a outsider, který se do čítanek nemohl vejít. Nikdy se také neztotožnil s žádnou politickou ideologií, nacismus i komunismus mu byly odporné. Nejvíce toužil po svobodné nezávislosti. Editor knihy Miloš Doležal dohledal ve státních i soukromých archivech řadu Kudějových neznámých rukopisů a sestavil z nich pestrý celek. Jeho součástí jsou vtipné veršované říkanky, ironické šlehy a melancholická povzdechnutí. Kudějovy povídky psané v čase protektorátního temna na Vysočině, jejichž hrdiny jsou životem i podnebím odření lidé, zakouřené hospody i krajina. A především dosud nezveřejněné Kudějovy barvité vzpomínky na přítele a kumpána Jaroslava Haška. Knihu graficky upravil Luboš Drtina a ilustracemi doprovodil výtvarník a sochař Jakub Grec. z kategorie Knihy | Beletrie | Česká a slovenská beletrie od Nezávislý podmelechovský spolek naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.