Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Zdeněk Hrbata, Martin Procházka: Romantismus a romantismy

Knihy

Zdeněk Hrbata, Martin Procházka: Romantismus a romantismy

Hodnocení: 1x
  • 4

Rozsáhlá monografie romanisty Zdeňka Hrbaty a anglisty Martina Procházky o romantismu a romantismech zkoumá pomocí komparace ideovou pluralitu romantismu a hledá základní rysy vyskytující se v jeho odlišných fázích i v různých národních podobách. V tvorbě autorů anglických, francouzských, amerických, německých a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85916

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Zdeněk Hrbata, Martin Procházka: Romantismus a romantismy

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 300 Kč

Rozsáhlá monografie romanisty Zdeňka Hrbaty a anglisty Martina Procházky o romantismu a romantismech zkoumá pomocí komparace ideovou pluralitu romantismu a hledá základní rysy vyskytující se v jeho odlišných fázích i v různých národních podobách. V tvorbě autorů anglických, francouzských, amerických, německých a českých představuje hlavní pojmy, proudy, koncepce, kontexty i diskursy a jejich proměny. Autoři si všímají zobrazování a smyslu určitých krajinných forem v díle K. H. Máchy či V. Huga, hledají ústřední » ... a dál?

Produkt Zdeněk Hrbata, Martin Procházka: Romantismus a romantismy

Zdeněk Hrbata, Martin Procházka: Romantismus a romantismy - parametry

Název produktu: Zdeněk Hrbata, Martin Procházka: Romantismus a romantismy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 300 Kč
Maximální cena: 433 Kč
Ušetríte až: 133 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rozsáhlá monografie romanisty Zdeňka Hrbaty a anglisty Martina Procházky o romantismu a romantismech zkoumá pomocí komparace ideovou pluralitu romantismu a hledá základní rysy vyskytující se v jeho odlišných fázích i v různých národních podobách. V tvorbě autorů anglických, francouzských, amerických, německých a českých představuje hlavní pojmy, proudy, koncepce, kontexty i diskursy a jejich proměny. Autoři si všímají zobrazování a smyslu určitých krajinných forem v díle K. H. Máchy či V. Huga, hledají ústřední pojmy romantických cest u F. R. Chateaubrianda, A. de Lamartine, J. V. Friče a lorda Byrona. Sledují proměny estetických koncepcí vznešena a imaginace v dílech E. Burkeho, I. Kanta a v básních Wordsworthových či v tvorbě Shelleyově a Blakeově. Dále se věnují estetice a ideologii gotična a přecházejí k anglickému a americkému gotickému románu a francouzské frenetické literatuře. Rozebírají historické romány W. Scotta či G. Flauberta a na základě děl májovců, ruchovců a lumírovců

charakterizují problémy pozdního českého romantismu. Romantismus a romantismy - Zdeněk Hrbata, Martin Procházka od authora Zdeněk Hrbata, Martin Procházka a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Publikace: Romantismus a romantismy - Pojmy, proudy, kontexty - Zdeněk Hrbata;Martin Procházka. Publikace nahlíží na romantismus jako na různorodý pojem,

zvýrazňuje jeho pluralitu a zabývá se různými podobami a fázemi

romantismu. Věnuje se jeho jednotlivým formacím a objektům jako

krajina či příroda a představuje typologii a analýzu jejich

romantických pojetí. Všímá si proměn žánru cestopisu a pojmu cesty

vůbec, dále zkoumá kategorie vznešena, gotična, groteskna,

imaginaci, poezii a historismus. Poslední kapitola Epopej a ironie

se věnuje zejména českému básnictví a začleňuje jej do světového

kontextu. Publikace: Romantismus a romantismy - Pojmy, proudy, kontexty - Zdeněk Hrbata;Martin Procházka.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.