Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Zdeněk Fišera: Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla

Knihy naučná literatura

Zdeněk Fišera: Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla

Hodnocení: 1x
  • 4

Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ) - Zdeněk Fišera. Kniha Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého není pouze soupisem známých a méně známých skutečností o středověkých lupičích číhajících v lesních průsmycích na kupecké karavany. Autor předkládá čtenáři po ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Loupeživí rytíři a zemš..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Fišera: Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Fišera: Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 256 Kč

Kniha Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého není pouze soupisem známých a méně známých skutečností o středověkých lupičích číhajících v lesních průsmycích na kupecké karavany. Autor před ... a dál?

Produkt Zdeněk Fišera: Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla

Zdeněk Fišera: Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla - parametry

Název produktu: Zdeněk Fišera: Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 256 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 143 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ) - Zdeněk Fišera. Kniha Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého není pouze soupisem známých a méně známých skutečností o středověkých lupičích číhajících v lesních průsmycích na kupecké karavany. Autor předkládá čtenáři po několikaletém bádání v knihovnách, archivech, matrikách a dobových pramenech faktografickou publikaci s uceleným souborem šlechticů, kteří se dostali vzhledem ke své loupeživé činnosti do rozporu se zákonem. V úvodní části najdeme důkladnější rozbor týkající se loupeživých rytířů a zemských škůdců, mezi kterými byly značné rozdíly. Loupeživý rytíř byl šlechtic, který podnikal přepady a loupeže. Zemský škůdce byl v podstatě rušitel vyhlášeného zemského míru a v mnoha případech odbojník. Hlavní část knihy ve více než sto samostatných krátkých medailonech hovoří o jednotlivých osobách z řad vyšší i nižší šlechty včetně těch, kteří sice urozeného původu nebyly, ale mnohdy loupeživé družiny vedly. V řadě kapitol se jedná o dvojice, případně více členů jednoho rodu. Závěrečné kapitoly pojednávají o známých postavách jen zlomkovitě, jelikož nejsou nijak historicky doloženy, ale existovat mohly. Pro úplnost je připomenuto i několik loupeživých rytířů zahraničních. Publikace je doplněna fotografiemi a perokresbami hradů, hrádků a tvrzí, na kterých tito lapkové působili a u téměř každé kapitoly najdeme i jejich rodové erby. Kniha je zakončena rejstříkem odborných výrazů, anglickým resumé a výčtem použitých pramenů a literatury. Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ) - Zdeněk Fišera od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.