Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Zdeněk Čech: Drsný střed Evropy II. - 24 příběhů starší i novější minulosti

Próza - beletrie

Zdeněk Čech: Drsný střed Evropy II. - 24 příběhů starší i novější minulosti

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Drsný střed Evropy II. - 24 příběhů starší i novější minulosti - Zdeněk Čech;kolektiv. Druhý díl historické řady nakladatelství Daranus navazuje svými 24 historickými příběhy na první díl. Tentokrát je obdobně čtivou a akční formou pojednáno období 15.-19.století. Také tento díl je vyzdoben mnoha ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Drsný střed Evropy II. ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Čech: Drsný střed Evropy II. - 24 příběhů starší i novější minulosti koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Čech: Drsný střed Evropy II. - 24 příběhů starší i novější minulosti

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 192 Kč

Druhý díl historické řady navazuje svými 24 historickými příběhy na první díl. Tentokrát je obdobně čtivou a akční formou pojednáno období 15.-19.století. Také tento díl je vyzdoben mnoha ilustracemi ... a dál?

Produkt Zdeněk Čech: Drsný střed Evropy II. - 24 příběhů starší i novější minulosti

Zdeněk Čech: Drsný střed Evropy II. - 24 příběhů starší i novější minulosti - parametry

Název produktu: Zdeněk Čech: Drsný střed Evropy II. - 24 příběhů starší i novější minulosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 192 Kč
Maximální cena: 324 Kč
Ušetríte až: 132 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Drsný střed Evropy II. - 24 příběhů starší i novější minulosti - Zdeněk Čech;kolektiv. Druhý díl historické řady nakladatelství Daranus navazuje svými 24 historickými příběhy na první díl. Tentokrát je obdobně čtivou a akční formou pojednáno období 15.-19.století. Také tento díl je vyzdoben mnoha ilustracemi a doplněn časovými osami a obsáhlým rejstříkem. Historické příběhy nabízejí i mnoho méně známých faktů: například že český velitel zachránil roku 1683 před Turky Vídeň, s kým se milovala Kateřina Zaháňská čili "paní kněžna z Babičky" či jaké bylo tajemství svobodných zednářů v Čechách.Současně s druhým dílem vychází pro velký zájem i dotisk prvního dílu. Na obě knihy naváže dvoudílná publikace Potlučený lev, věnovaná moderním českým dějinám.Ukázka z textuTurecká přesila je obrovská a Vídeň musí padnout! Velký vezír Kara Mustafa to přece sultánovi slíbil. Kara Mustafa ví, že ho tlačí čas. Obléhá Vídeň od července, ale do zimy před ní zůstat nemůže. Když tohle tažení začalo, stálo proti Turkům v poli u Prešpurku třicet pět tisíc císařských vojáků, v evropských poměrech armáda jako hrom, ale proti Mustafovým sborům maličká. Bitvu si s Turky dovolit nemohla, musela se dát na ústup. Nechala část pěchoty ve Vídni a pochodovala na západ v naději, že spojenci jí snad přece jen dorazí na pomoc. Do té doby může ale Vídeň vykrvácet. Kara Mustafa dobývá město hned od začátku tvrdě. Má sto sedmnáct děl, mnohá z nich těžká - obléhací. Koule, žhavené v plamenech dočervena, létají se svistem přes hradby a s ohněm skoro bez ustání zápolí Kaplířovi hasiči. Nepřátelští zákopníci se jako krtci ryjí v zemi a každým dnem jsou blíž vídeňským hradbám. Občas se Turci pokusí o zteč, někdy klamně, jindy doopravdy, občas se obránci vytasí s protiztečí. Někde se už hradby mění v suť a dělostřelba v ní vytlouká cesty pro nástup janičárů. Když město padne, dostane je podle tureckých zvyků vojsko na tři dny v plen... Velitel Vídně von Stahremberk klesne v palbě a vojáci ho těžce zraněného nesou na lůžko. Po Stahremberkovi přebírá velení český důstojník Kaplíř ze Sulevic. Co na tom, že musí současně řídit i věčný boj s požáry?! Veliký vezír Kara Mustafa vystaví městu na dohled uťaté hlavy zajatců. Tak jako před lety císař hlavu jeho, Kaplířova děda, v Praze na mostecké věži. Ve službách Kary Mustafy jsou inženýři z Francie a patří k nejlepším na světě. Školu jim dal velký stavitel pevností Vauban a dobře vědí, jak budovat hradby, ale taky jak je ničit. Z Vídně navíc zbývá už jen chomáč úpěnlivého vzdoru, smrti a krve. Polovina posádky padla a dělostřelba, oheň a nemoci připravily ve městě o život přes dvacet tisíc lidí. Na západě obsazují Francouzi Alsasko a Lucembursko, protože je teď v říši nemá kdo bránit. Francouzský král Habsburky nenávidí a Turky jako by bral za své spojence. Kaplíř ze Sulevic by možná už křesťanskému nepříteli město vzdal, pokud by měl záruku slušného zacházení, ale tahle válka je jiná. Veliký vezír Kara Mustafa je strašný soupeř: dokázal z


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.