Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Zbyněk Zeman: Edvard Beneš

Učebnice/Odborná literatura

Zbyněk Zeman: Edvard Beneš

Hodnocení: 1x
  • 4

Edvard Beneš – politický životopis - 2. vydání - Zbyněk Zeman. Nové vydání dosud nepřekonaného jednosvazkového politického životopisu druhého československého prezidenta. Objevný, neotřelý, svižný a v mnohém provokativní – takový je politický životopis Edvarda Beneše z pera významného britsko-českého historika a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Edvard Beneš
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zbyněk Zeman: Edvard Beneš koupíte i tady

Specifikace Zbyněk Zeman: Edvard Beneš

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 221 Kč

Objevný, neotřelý, svižný a v mnohém provokativní – takový je politický životopis Edvarda Beneše z pera významného britsko-českého historika a emeritního oxfordského profesora Zbyňka Zemana. Třebaže ... a dál?

Produkt Zbyněk Zeman: Edvard Beneš

Zbyněk Zeman: Edvard Beneš - parametry

Název produktu: Zbyněk Zeman: Edvard Beneš
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 221 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 78 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Edvard Beneš – politický životopis - 2. vydání - Zbyněk Zeman. Nové vydání dosud nepřekonaného jednosvazkového politického životopisu druhého československého prezidenta. Objevný, neotřelý, svižný a v mnohém provokativní – takový je politický životopis Edvarda Beneše z pera významného britsko-českého historika a emeritního oxfordského profesora Zbyňka Zemana. Třebaže od prvního vydání této vynikající biografie uplynulo již 9 let, během nichž bádání o osobnosti druhého československého prezidenta chvályhodně pokročilo, je Zemanova kniha i nadále považována za nejlepší jednosvazkovou práci na toto téma. Publikace nabízí nejen bravurní osobitou interpretaci bohaté pramenné základny, ale díky autorově vyzrálému literárnímu stylu také mimořádný čtenářský zážitek (což je o to obdivuhodnější, že šlo o vůbec první knihu, kterou profesor Zeman napsal v češtině). První vydání z roku 2000 bylo rychle vyprodáno a stejně úspěšný byl i dotisk z roku 2002. Nové vydání, které Mladá fronta připravila u příležitosti letošního 125 výročí narození Edvarda Beneše (28. 5. 1884–3. 9. 1948), doplňuje předmluva profesora Roberta Kvačka, výběrová bibliografie benešovských prací publikovaných po roce 2001 a částečně pozměněná obrazová příloha. Edvard Beneš – politický životopis - 2. vydání - Zbyněk Zeman od nakladatelství v kategorii | | Politologie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Profesor Zbyněk Zeman (
  • 1928) se narodil v Československu, nicméně většinu života strávil ve Velké Británii. Působil na několika britských vysokých školách, od počátku 80. let byl profesorem evropské historie na univerzitě v Oxfordu. Dnes žije v Praze. Výsledkem jeho badatelské práce je celá řada knih, například The Break-up of the Habsburg Empire 1914-1918 (1961), Nazi Propaganda (1964), Prague Spring (1969), A Diplomatic History of the First World War (1971), The Masaryks (1976), Selling the War:

Art and Propaganda in World War II (1978), Heckling Hitler: Caricatures of the Third Reich (1984) či The Making and Breaking of Communist Europe (1991), která vyšla česky v nakladatelství Mladá fronta pod názvem Vzestup a pád komunistické Evropy v roce 1998. Česky vyšla též Zemanova kniha (napsaná společně s W. Scharlauem) Alexander Parvus-Helphand /Muž, který financoval Lenina. K posledním pracím patří Urangeheimnise. Das Erzgebirge im Brennpunkt der Weltpolitik 1933–1960 (s Rainerem

Karlschem 2002), jež byla vloni publikována v anglické verzi jako Uranium Matters. Central European Uranium in International Politics 1900–1960.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.