Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Zbyněk Benýšek: Světlo, paprsek, třpyt

Knihy

Zbyněk Benýšek: Světlo, paprsek, třpyt

Hodnocení: 1x
  • 4

Světlo, paprsek, třpyt - Zbyněk Benýšek. Knižní soubor písňových textů představuje vůbec poprvé malíře, grafika,básníka, prozaika a editora exilového časopisu Paternoster Zbyňka Benýška (* 1949) souhrnněji jako písničkáře. Benýškovy osobité texty nejsou určeny jen ke zpívání, jsou skutečnou poezií, která plně obstojí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Jaké má kniha
Světlo, paprsek, třpyt
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zbyněk Benýšek: Světlo, paprsek, třpyt koupíte i tady

Specifikace Zbyněk Benýšek: Světlo, paprsek, třpyt

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 318 Kč

Knižní soubor písňových textů představuje vůbec poprvé malíře, grafika, básníka, prozaika a editora exilového časopisu Paternoster Zbyňka Benýška (* 1949) souhrnněji jako písničkáře. ... a dál?

Produkt Zbyněk Benýšek: Světlo, paprsek, třpyt

Zbyněk Benýšek: Světlo, paprsek, třpyt - parametry

Název produktu: Zbyněk Benýšek: Světlo, paprsek, třpyt
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 318 Kč
Maximální cena: 466 Kč
Ušetríte až: 148 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Světlo, paprsek, třpyt - Zbyněk Benýšek. Knižní soubor písňových textů představuje vůbec poprvé malíře, grafika,básníka, prozaika a editora exilového časopisu Paternoster Zbyňka Benýška (
  • 1949) souhrnněji jako písničkáře. Benýškovy osobité texty nejsou určeny jen ke zpívání, jsou skutečnou poezií, která plně obstojí i při pouhém čtení. Benýšek vystupoval s kytarou převážně v 70. letech se svými vrstevníky Vlastimilem Třešňákem, Svatoplukem Karáskem, Jaroslavem J. Neduhou a dalšími, po podpisu Charty 77 až do odchodu do exilu v roce 1982 jen po bytech. Své písně nahrál na sklonku 70. let studiově s Emilem Pospíšilem (spoluhráčem mj. Vladimíra Veita,Petra Lutky a Karla Plíhala), v exilu u Karla Kryla na Svobodné Evropě a nyní ve studiu Vladimíra Merty. Kniha Světlo, paprsek, třpyt přináší jak komplet Benýškových písňových textů, tak vůbec první vydané CD, na němž své písně hraje a zpívá sám autor. Světlo, paprsek, třpyt - Zbyněk Benýšek od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Tato kniha obsahuje tři dlouho ztracené texty z první poloviny 8. století, které se řadí mezi nejranější zenové spisy: Záznamy o učitelích a žácích Lanky obsahují kompletní souhrn životopisů zenových patriarchů. Bódhidharmovo pojednání o nazírání mysli představuje různé druhy cvičení, které vykonává bódhisattva na své stezce kultivace mysli. Je sepsáno formou rozhovoru mezi prvním zenovým patriarchou Bódhidharmou a jeho žákem Chuej-kchem. Pojednání o ryzím náhlém osvícení předkládá řadu otázek a odpovědí, jež osvětlují pravou přirozenost "náhlého osvícení". Tyto texty žily dlouhou dobu v zapomnění i v samotné Číně a znovu byly objeveny až ve 20. století mezi dokumenty z doby Tchangů v Tun-chuangu.

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.