Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Zákoník práce 2013 – s výkladem

Knihy

Zákoník práce 2013 – s výkladem cena od 0 Kč

Zákoník práce 2013 – s výkladem

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace Již 14. vydání osvědčené publikace zahrnuje komplexní seznámení se změnami, které přinášejí všechny novely zákoníku práce. Zahrnuje novely všech právních předpisů, které jakkoliv ovlivňují znění zákoníku práce, novelizovaný text je pro snadnou orientaci zvýrazněn různým typem písma. V knize najdete výklad ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Zákoník práce 2013 – s výkladem - parametry

Název produktu: Zákoník práce 2013 – s výkladem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace Již 14. vydání osvědčené publikace zahrnuje komplexní seznámení se změnami, které přinášejí všechny novely zákoníku práce. Zahrnuje novely všech právních předpisů, které jakkoliv ovlivňují znění zákoníku práce, novelizovaný text je pro snadnou orientaci zvýrazněn různým typem písma. V knize najdete výklad známých odborníků a spolutvůrců nového zákoníku práce, který vás upozorňuje i na problémy při aplikaci pracovněprávních předpisů v praxi. Zákoník práce byl v průběhu roku 2012 změněn zákony č. 167/2012 Sb., č. 385/2012 Sb., 396/2012 Sb. a č. 399/2012 Sb. Jednalo se však o dílčí novely, promítající v zákoníku práce změny provedené v jiných právních předpisech, s výjimkou zákona č. 385/2012 Sb., jímž se s účinností od 1. ledna 2013 přiznává dodatková dovolená pracovníkům zdravotnické záchranné služby. Nejvýznamnější věcné změny však zaznamenal zákoník práce již s účinností od 1. 1. 2012 tzv. „velkou novelou zákoníku práce“ provedenou zákonem č. 365/2011 Sb., která zejména: - zajistila důsledné promítnutí závěrů vyplývajících z nálezu Ústavního soudu z 12. 3. 2008 vyhlášeného pod č. 116/2008 Sb. (zejm. zakotvuje princip subsidiarity občanského zákoníku vůči zákoníku práce, ruší přímé odkazy na použití konkrétních ustanovení občanského zákoníku), - zapracovala cíle stanovené v Programovém prohlášení vlády ze dne 4. 8. 2010 směřující k větší flexibilitě pracovněprávních vztahů (např. úpravu zkušební doby, pracovních poměrů na dobu určitou, dohod o provedení práce), - provedla řadu věcných změn, včetně právní úpravy některých nových pracovněprávních institutů (např. dočasné přidělení zaměstnance, rozšíření výpovědních důvodů, zvláštní postup v kontu pracovní doby, změny v čerpání dovolené), - zpřesnila formou legislativně technických úprav znění celé řady dosavadních ustanovení k odstranění pochybností o jejich povaze z hlediska možnosti odchýlení. Tato publikace nabízí čtenářům vedle paragrafovaného úplného znění zákoníku práce s účinností k 1. lednu 2013 i souhrnný komentář k jednotlivým oblastem pracovněprávní úpravy zaměřený na možné aplikační problémy vybraných ustanovení s přihlédnutím k posledním novelizacím. Měla by být praktickou a přehlednou příručkou v oblasti pracovního práva určenou odborné, ale též laické veřejnosti. Z obsahu Stav pracovněprávní legislativy k 1. lednu 2013 Vybrané výkladové problémy zákoníku práce ve znění změn k 1. 1. 2013 Závěr Přehled mezinárodních dokumentů – směrnice Evropské unie a úmluvy Mezinárodní organizace práce vztahující se k zákoníku práce Přehled členění zákoníku práce Úplné znění zákoníku práce č. 262/2006 Sb. Příloha k zákonu č. 262/2006 Sb. Převodní můstek k novele zákoníku práce   Autor : Zdeněk Schmied, Jaroslav Jakubka, Druh sortimentu : Kniha, Zákoník práce 2013 s výkladem, Jazyk : Čeština, Počet stran : 104


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.