Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Základy moderní lékařské etiky

Učebnice/Odborná literatura

Základy moderní lékařské etiky

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace poskytuje základní přehled lékařské etiky v současném euroamerickém prostoru se zvláštním zaměřením na problematiku v České republice. V úvodních částech autoři popisují základní pojmy lékařské etiky, obecný postup při řešení bioetického problému a základní etické teorie. Jsou charakterizovány také současné ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89159
skladem

Jaké má kniha
Základy moderní lékařsk..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Základy moderní lékařské etiky koupíte i tady

Specifikace Základy moderní lékařské etiky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 336 Kč

Publikace poskytuje základní přehled lékařské etiky v současném euroamerickém prostoru se zvláštním zaměřením na problematiku v České republice. ... a dál?

Produkt Základy moderní lékařské etiky

Základy moderní lékařské etiky - parametry

Název produktu: Základy moderní lékařské etiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 336 Kč
Maximální cena: 475 Kč
Ušetríte až: 139 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace poskytuje základní přehled lékařské etiky v současném euroamerickém prostoru se zvláštním zaměřením na problematiku v České republice. V úvodních částech autoři popisují základní pojmy lékařské etiky, obecný postup při řešení bioetického problému a základní etické teorie. Jsou charakterizovány také současné etické teorie, uznávané a používané ve zdravotnictví na začátku 21. století, s akcentovanými čtyřmi principy Beauchampa a Childresse. Problematice komunikace s pacientem a psychologickému přístupu k nemocnému jsou věnovány zvláštní kapitoly. Speciální část velmi volně kopíruje etapy lidského života a popisuje všechny etické otázky týkající se zejména obou konců lidského života, kdy je z různých důvodů člověk nejzranitelnější. Závěrečné kapitoly pojednávají o specifických problémech současné lékařské etiky, zvláště pak problematika popáleninové medicíny a tématu hromadných poranění v rámci katastrof. Text doplňuje řada příkladů z praxe. Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D., přednosta

Ústavu etiky na 3. LF UK, molekulární biolog, katolický kněz. Publikuje v odborných časopisech na téma lékařská etika, je autorem několika knih. Prof. MUDr. Radana Königová, CSc., lékařka v oblasti popáleninové medicíny, dříve přednostka kliniky popáleninové medicíny, dosud členka řady vědeckých společností. Předsedá lékařské komisi LF UK. Publikuje u nás i v zahraničí, je nositelkou řady mezinárodních ocenění. Mgr. Miloš Mauer, psycholog na psychosomatické klinice v Liberci a odborný asistent v Ústavu etiky na 3. LF UK. Základy moderní lékařské etiky - Marek Vácha, Radana Königová, Miloš Mauer od authora Marek Vácha, Radana Königová, Miloš Mauer a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.