Srovnání cen » Děti a maminky » Hračky » Ostatní hračky » Srovnání cen Woody Zahradní hra Kubb

Ostatní hračky

Woody Zahradní hra Kubb

Hodnocení: 4x
  • 3.5

Kubb je tradiční švédská hra, která pochází z Gotlandu, malého ostrova v Baltském moři. Histore této hry sahá až do dob statečných Vikingů a na ostrově Gotland se dochovala až do dnešní doby. Tato hra je nenáročná, pro její realizaci stačí herní souprava a prostor. Může ji hrát prakticky každý (muži, ženy, děti, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.77778

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Woody Zahradní hra Kubb

Kategorie Ostatní hračky
Výrobce Woody
Nejnižší cena 229 Kč

Zábavná venkovní hraRozměry krále: 4,5x4,5x25 cmVěk: 3+ ... a dál?

Produkt Woody Zahradní hra Kubb

Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Vždycky máte na vybranou


Woody Zahradní hra Kubb - parametry

Název produktu: Woody Zahradní hra Kubb
Výrobce: Woody
Minimální cena: 229 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 4 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Kubb je tradiční švédská hra, která pochází z Gotlandu, malého ostrova v Baltském moři. Histore této hry sahá až do dob statečných Vikingů a na ostrově Gotland se dochovala až do dnešní doby. Tato hra je nenáročná, pro její realizaci stačí herní souprava a prostor. Může ji hrát prakticky každý (muži, ženy, děti, senioři…) a družstva dokonce ani nemusejí mít stejný počet hráčů (uvádí se celkem 2- 12). Nejčastěji se ale hraje v menších družstvech do tří členů. V poslední době se hra stává velmi populární a začíná se významně šířit. Hra Kubb (v gotlandském nářečí švédštiny - dřevěná kostka) je zkrátka aktivní zábava skoro za všech podmínek. Hraje se na pokud možno rovné ploše bez překážek o rozměrech cca 8 x 5 m. Pro zrychlení hry nebo její usnadnění (pro děti, seniory) se může vytyčit hřiště menších rozměrů, například o délce 6 m. Není vhodné, aby na ploše byl vyšší porost (např. neposekaná vysoká tráva), ale jinak může být povrch hřiště libovolný (trávník, pláž, sníh…). Herní sada pro hraní Kubbu - Vikingských šachů je vyrobena z kvalitního dřeva a dodávána se sáčkem pro snadný přenos. Herní soupravu tvoří: Král o rozměru 4,5 x 4,5 x 25 cm 10 kubbů (kvádrů) o rozměrech 4 x 4 x12 cm 6 kulatých dřevěných kolíků o rozměrech 2 x 24 cm 4 zašpičatělé kolíky pro vymezení hracího pole o rozměrech 1 x 15 cm Věk: 3 + PRAVIDLA: Cíl hry Ve hře Kubb, podobně jako v šachu, je nejdůležitější figurou král; rozdíl je v tom, že tato hra je daleko rustikálnější. Poté, co jsou poraženy všechny nepřátelské kubby, stává se vítězem tým, který jako první porazí krále. Příprava hry Dva až dvanáct lidí utvoří dva týmy, které budou hrát proti sobě. Na rovném venkovním povrchu se pomocí čtyř kolíků vymezí hrací plocha o velikosti 5 × 8 nebo 8 × 10 metrů. Každý tým umístí svých pět kubbů v pravidelných rozestupech na základní čáru; král se umístí doprostřed hracího pole. Každý tým stojí za svou základní čárou. Osoba, která hodí svůj dřevěný kolík nejblíž ke králi, bude hrát jako první. Pravidla Kolíky se smějí držet jen za konec a házet pouze spodním hodem. Rotování ani příčné otáčení není povoleno. Tým A začíná tím, že se snaží srazit soupeřovy kubby svými šesti kolíky. Tým B potom hází všechny poražené kubby do poloviny hracího pole, která náleží týmu A, a tým A postaví kubby znovu do vzpřímené pozice přesně na těch místech, kam dopadly. Kdyby se hozený kubb a kubb, který byl již umístěn, měly dotýkat, potom se dva kubby postaví na sebe do výšky jako věž. Dobrou taktikou je házet kubby co nejblíž ke středové linii. Hráči mají dva pokusy na úspěšné vhození kubbu do soupeřovy poloviny; když se to nepodaří, protější tým může umístit příslušný kubb kamkoli do své poloviny hracího pole, například přímo za krále, kde bude pro soupeře zvlášť obtížné jej později zasáhnout, aniž by současně ohrozili krále. Vzdálenost kubbu od krále však musí být nejméně na délku jednoho kolíku. Teď začíná tým B srážet soupeřovy kubby svými šesti kolíky. Jako první však musí zasáhnout „terénní kubby“


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.