Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Wolters Kluwer ZDROJE A LIMITY RŮSTU AGRÁRNÍHO SEKTORU

Knihy

Wolters Kluwer ZDROJE A LIMITY RŮSTU AGRÁRNÍHO SEKTORU

Hodnocení: 1x
  • 4

Zdroje a limity růstu agrárního sektoru - Lukáš Čechura. Analýza efektivnosti produkce a celkové produktivity faktorů zemědělských a potravinářských podniků v této monografii slouží k identifikaci zdrojů a limitů růstu českého agrárního sektoru. Autor publikace se zaměřuje na technickou efektivnost (TE — Technical ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78199

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Wolters Kluwer ZDROJE A LIMITY RŮSTU AGRÁRNÍHO SEKTORU koupíte i tady

Specifikace Wolters Kluwer ZDROJE A LIMITY RŮSTU AGRÁRNÍHO SEKTORU

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 353 Kč

Analýza efektivnosti produkce a celkové produktivity faktorů zemědělských a potravinářských podniků v této monografii slouží k identifikaci zdrojů a limitů růstu českého agrárního sektoru. Autor publi ... a dál?

Produkt Wolters Kluwer ZDROJE A LIMITY RŮSTU AGRÁRNÍHO SEKTORU

Wolters Kluwer ZDROJE A LIMITY RŮSTU AGRÁRNÍHO SEKTORU - parametry

Název produktu: Wolters Kluwer ZDROJE A LIMITY RŮSTU AGRÁRNÍHO SEKTORU
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 353 Kč
Maximální cena: 514 Kč
Ušetríte až: 161 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zdroje a limity růstu agrárního sektoru - Lukáš Čechura. Analýza efektivnosti produkce a celkové produktivity faktorů zemědělských a potravinářských podniků v této monografii slouží k identifikaci zdrojů a limitů růstu českého agrárního sektoru. Autor publikace se zaměřuje na technickou efektivnost (TE — Technical Efficiency), efektivnost z rozsahu (SE — Scale Efficiency) zemědělských a potravinářských podniků a celkovou produktivitu faktorů (TFP — Total Factor Productivity), jíž se hodnotí výkonnost podniku. Autor vysvětluje použitý přístup k měření efektivnosti a produktivity a popisuje jeho metodický vývoj prostřednictvím stěžejních teoretických prací v oblasti SFA (Stochastic Frontier Analysis). Následuje přehled současného stavu problematiky a nástin dalšího směřování výzkumu. Dále jsou uvedeny závěry empirických studií se zaměřením na střední a východní Evropu a zvláště pak na Českou republiku. Kapitola 3 podrobně představuje postup analýzy, charakterizuje použitou metodu měření efektivnosti a TFP a teoreticky vymezuje v empirické analýze odhadované produkční modely, uvádí jejich společné rysy a diskutuje jejich odlišnosti včetně jejich předností a nedostatků. Kapitoly 4 a 5 obsahují mj. odhad produkčních modelů, jejich hodnocení, srovnání, testování a výběr modelů pro další analýzu. V analýze je zvláštní pozornost věnována mezipodnikové heterogenitě, která je zkoumána pomocí různě flexibilních modelů zahrnujících měřenou či různým způsobem neměřenou mezipodnikovou heterogenitu. Zvláštní typ modelu je Fixed management model, jenž zahrnuje do produkční funkce lidský prvek — management — jako jeden z důležitých produkčních vstupů. Kapitoly 4 a 5 obsahují srovnání odhadu technické efektivnosti z modelů různým způsobem zohledňujících heterogenitu, a tím vysvětlují rozdíl mezi heterogenitou a neefektivností. Následně je na základě vybraného (nejvhodnějšího) modelu stochastické hranice podrobně analyzována efektivnost z rozsahu, odhadnutá technická efektivnost a TFP zemědělských a potravinářských podniků. Zdroje a limity růstu agrárního sektoru - Lukáš Čechura od nakladatelství v kategorii | | Ekonomie | Ekonomika za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor knihy Lukáš Čechura, Vydavatelstvo Wolters Kluwer, Kniha,2010


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.