Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Mapy, atlasy a průvodce » Srovnání cen Wolfgang Seitz: Merian 55 - Salcburk a Salcbursko

Mapy, atlasy a průvodce

Wolfgang Seitz: Merian 55 - Salcburk a Salcbursko

Hodnocení: 1x
  • 4

Pryč jsou ty časy, kdo na dovolenou do Salzburska přijížděli pouze penzisté, i když ti sem pochopitelně stále rádi jezdí. Mezitím však tento kraj objevily i mladší generace. A s nimi přišly módní sporty jako horská kola, paragliding, létání na kluzácích, rafting a snowbording. Rakouská spolková země ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Wolfgang Seitz: Merian 55 - Salcburk a Salcbursko koupíte i tady

Specifikace Wolfgang Seitz: Merian 55 - Salcburk a Salcbursko

Kategorie Mapy, atlasy a průvodce
Nejnižší cena 136 Kč

Pryč jsou ty časy, kdo na dovolenou do Salzburska přijížděli pouze penzisté, i když ti sem pochopitelně stále rádi jezdí. Mezitím však tento kraj objevily i mladší generace. A s nimi přišly módní spor ... a dál?

Produkt Wolfgang Seitz: Merian 55 - Salcburk a Salcbursko

Wolfgang Seitz: Merian 55 - Salcburk a Salcbursko - parametry

Název produktu: Wolfgang Seitz: Merian 55 - Salcburk a Salcbursko
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 136 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 63 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pryč jsou ty časy, kdo na dovolenou do Salzburska přijížděli pouze penzisté, i když ti sem pochopitelně stále rádi jezdí. Mezitím však tento kraj objevily i mladší generace. A s nimi přišly módní sporty jako horská kola, paragliding, létání na kluzácích, rafting a snowbording. Rakouská spolková země Salzbursko je podobná špičatému trojúhelníku; na severu hraničí s Horními Rakousy, na východě se Štýrskem, na jihu s Korutany, východními a jižními Tyroly a na západě s Bavorskem. Nejlákavější přírodní krásy představují průzračná horská jezera, divoké řeky a rozeklaná pohoří. Z hospodářského hlediska byla po dlouhá léta hlavním zdrojem příjmů sůl. Po staletí se v solných dolech regionu Hallein těžilo "bílé zlato", a to až do roku 1989, kdy byly doly uzavřeny. Po druhé světové válce byly v Salzbursku vybudovány lanovky a vleky, hotely, penziony a soukromé zimní byty. Dnes se turistické kanceláře mohou chlubit návštěvností 20 milionů lidí ročně. Salzburg je ovšem také kulturním lákadlem. Vrchol představují Salzburské slavnosti, Velikonoční slavnosti, Mozartovy týdny a avantgardní Jazzový festival. Žil zde spisovatel Carl Zuckmayer, letní dovolenou zde trávili např. Curd Jürgens nebo Herbert von Karajan, bývalý spolkový kancléř Helmut Kohl každoročně věrně navštěvoval Mondsee. Nejslavnějším "prominentem" Salzburgu však navždy zůstane Wolfgang Amadeus Mozart, který se zde roku 1756 narodil. Jeho rodný dům v Getreidegasse a "originální salzburské Mozartovy koule" nevynechá snad žádný návštěvník.

10 míst, která nesmíte vynechat:

Krimmelské vodopády Nejvyšší vodopád ve střední Evropě padá ve třech stupních do hloubky téměř 400 metrů. Großglocknerská vysokoalpská silnice Jednou z horských silnic s nejpůsobivějším okolím je vysokoalpská silnice na Großglockner. Lammerské pece Působivou a mokrou přírodní podívanou skýtají Lammerské pece v Tennengau. Salcburský festival Salcburský hudební festival, který se od roku 1920 koná vždy od poloviny července do konce srpna, přitahuje do Mozartova města mezinárodní publikum. Obří ledové jeskyně U Werfenu v Pongau vytvořila vodní síla bizarní tvary Eisriesenweltu, největší ledové jeskyně světa. Café Tomaselli Legendární kavárna z roku 1705 v Salcburku. Na vybraných sladkostech si tu pochutnával už Mozart. Muzeum v přírodě Großgmain Procházka dějinami Salcburska: starodávné selské dvorce a domy. Pohled z pevnosti Hohensalzburg Nespočetné kostelní věže se vzpínají k obloze hlavního města Salcburska, nad nímž se tyčí pevnost Hohensalzburg. Lichtensteinská soutěska Strže Lichtensteinské soutěsky s prudce pádící vodou skýtají přírodní podívanou plnou divoké romantiky. Solný důl Hallein Největší pamětihodností starého solného města je bezpochyby halleinský ukázkový solný důl.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.