Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Williem Vogelsang: Dějiny Afghánistánu

Knihy osobnosti a fakta

Williem Vogelsang: Dějiny Afghánistánu

Hodnocení: 1x
  • 4

V šedesátých a sedmdesátých letech byl Afghánistán v médiích představován jako romantická země civilizací nezkažených nomádů a ráj hašiše pro šířící se komunitu hnutí hippies; v osmdesátých letech to byla země, kde se stateční bojovníci s primitivními zbraněmi brání sovětskému impériu zla; v devadesátých letech už to ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Jaké má kniha
Dějiny Afghánistánu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Williem Vogelsang: Dějiny Afghánistánu

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 126 Kč

Toto rozšířené vydání v zahraničí velmi úspěšné knihy se konečně dostává do rukou i českému čtenáři, který se z nezávislé perspektivy dozví kompletní příběh nesmírně zajímavých a bohatých dějin těžce zkoušené středoasijské země od prehistorických časů do nejisté současnosti. Na rozdíl od podobných předchozích děl kniha sleduje trendy moderních historických prací, kdy se čtenář stane skutečným účastníkem popisovaného děje a spolu s historií poznává motivaci účastníků historických zvratů i kulturu a reálie dané » ... a dál?

Produkt Williem Vogelsang: Dějiny Afghánistánu

Williem Vogelsang: Dějiny Afghánistánu - parametry

Název produktu: Williem Vogelsang: Dějiny Afghánistánu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 126 Kč
Maximální cena: 128 Kč
Ušetríte až: 2 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V šedesátých a sedmdesátých letech byl Afghánistán v médiích představován jako romantická země civilizací nezkažených nomádů a ráj hašiše pro šířící se komunitu hnutí hippies; v osmdesátých letech to byla země, kde se stateční bojovníci s primitivními zbraněmi brání sovětskému impériu zla; v devadesátých letech už to byla polofeudální země ovládaný islámskými fundamentalisty. V září 2001 útočí teroristé na symbolické obchodní srdce Spojených států, což nakonec vede k politice aktivního "boje proti terorismu" a invazi, která způsobí pád vlády hnutí Taliban. Země, zdánlivě připravená na demokracii, se však dále zmítá v kmenových i náboženských konfliktech - příčiny tohoto stavu jsou totiž mnohem hlubší, než mohli pochopit sovětští, američtí i evropští vojáci a poradci. Kniha nám vysvětlí nejen tuto moderní epochu, ale provede nás od dávné starověké historie, kdy bylo území pod vlivem slavných civilizací včetně helénské říše Alexandra Makedonského, přes středověkou mongolskou invazi až po období kolonizace a pokus o vybudování moderního státu podle evropského vzoru. Domov hrdých afghánských etnik se vyjeví jako nečekaně pestrá a kulturně nesmírně bohatá část světa. O autorovi Willem Vogelsang vystudoval indické a íránské jazyky a kulturu na univerzitě v Leidenu, kde v současnosti působí jako tajemník výzkumu asijských, afrických a amerických studií a zároveň pracuje jako kurátor oddělení Jihozápadní a Střední Asie v Etnologickém muzeu v Leidenu. Pracoval na mnoha vykopávkách v Sýrii a Afghánistánu a zároveň cestoval po celém Afghánistánu jako nezávislý reportér během sovětské okuapce. Z obsahu Předmluva k rozšířenému vydáníPředmluva k vydání v roce 20021. Hindúkušem křížem krážem2. Národy Afghánistánu3. Počátky4. Příchod indoíránských národů5. Archeologie a Indoíránci6. Skythští jezdci7. Otevírání se Západu8. Řekové9. Vládcové ze severu10. Íránský západ se znovu prosazuje11. Nástup islámu12. Íránské dynastie13. Mongolové14. Počátek afghánského království15. Sadozajská dynastie16. Válka s Británií17. Dynastie emíra Abdurrahmána Chána18. Afghánistán se mění19. Léta komunismu20. Postsovětské obdobíDoslov: o šest let pozdějiLiteratura Publikace: Dějiny Afghánistánu - Vogelsang Willem. Toto rozšířené vydání v zahraničí velmi úspěšné knihy se konečně

dostává do rukou i českému čtenáři, který se z nezávislé

perspektivy dozví kompletní příběh nesmírně zajímavých a bohatých

dějin těžce zkoušené středoasijské země od prehistorických časů do

nejisté současnosti. Na rozdíl od podobných předchozích děl kniha

sleduje trendy moderních historických prací, kdy se čtenář stane

skutečným účastníkem popisovaného děje a spolu s historií poznává

motivaci účastníků historických zvratů i kulturu a reálie dané

země. Autor prožil v Afghánistánu kus života jako vědec i jako

nezávislý reportér válečných událostí, tudíž jeho dílo není na

chladnou studií od stolu, ale živým dramatickým příběhem. Kniha je

určena jak studentům, tak laikům se zájmem o historii nebo

Afghánistán. Př


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.