Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Werner Bartens: Tělesné štěstí

Knihy naučná literatura

Werner Bartens: Tělesné štěstí

Hodnocení: 1x
  • 4

Šťastní lidé žijí déle. Naše nálada má bezprostřední vliv na vznik a průběh onemocnění. Dobré pocity nám umožňují prožívat tělesné štěstí, zatímco špatné pocity mohou vyvolat nemoc. Popis Doktor medicíny a významný evropský novinář v oblasti vědy Werner Bartens ukazuje na základně celé řady ohromujících příkladů, co ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Tělesné štěstí
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Werner Bartens: Tělesné štěstí koupíte i tady

Specifikace Werner Bartens: Tělesné štěstí

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 183 Kč

Naše nálada má bezprostřední vliv na vznik a průběh onemocnění. Dobré pocity uzdravují a umožňují nám prožívat tělesné štěstí, zatímco špatné pocity mohou vyvolat nemoc. Doktor medicíny a významný ... a dál?

Produkt Werner Bartens: Tělesné štěstí

Werner Bartens: Tělesné štěstí - parametry

Název produktu: Werner Bartens: Tělesné štěstí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 183 Kč
Maximální cena: 269 Kč
Ušetríte až: 86 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Šťastní lidé žijí déle. Naše nálada má bezprostřední vliv na vznik a průběh onemocnění. Dobré pocity nám umožňují prožívat tělesné štěstí, zatímco špatné pocity mohou vyvolat nemoc. Popis Doktor medicíny a významný evropský novinář v oblasti vědy Werner Bartens ukazuje na základně celé řady ohromujících příkladů, co zvyšuje naši náchylnost nebo naopak odolnost vůči zátěži. Platí totiž, že dobré pocity uzdravují. Ten, kdo zná tyto souvislosti, se může naučit své dobré pocity posilovat a dělat tím pro své zdraví a pro svou radost ze života daleko víc, než by se kdy pomyslel.

Úryvek z úvodu:

Táhlo jí na šedesátku a podle svých vlastních slov celý život "jen fungovala". Své potřeby odsouvala stranou, city potlačovala, až najednou už sama sebe vůbec necítila. Jako dítě byla nucena pracovat v podniku svých rodičů - "tak to prostě chodilo". Matka jí zemřela velmi brzy, a proto musela už jako devítiletá pomáhat v penzionu. Vstávala v půl šesté ráno, připravila snídani pro hosty, kteří tu byli na dovolené, prostřela stoly, pak poklidila a o půl osmé letěla do školy, aniž se stihla sama nasnídat. Po škole ji čekala další práce v domě a v hospodářství. O prázdninách nemívala volno, jen tím víc práce.

Teď ta příjemná štíhlá dáma leží na lůžku psychosomatické kliniky a je na tom docela dobře. Směje se. kde se nachází, na tom nezáleží, protože se nepřála být jmenována. Před osmi týdny, zrovna když se chystala uklidit prádelní koš, byl najednou konec. Už nemohla dál. Nejdřív nemohla dýchat, pak se jí zatmělo před očima. Její muž jí taktak chytil, aby neupadla, a pak zalarmoval záchranku.

O modrém majáčku, siréně a hektickém úsilí lékařů o záchranu jejího života nevěděla. Vědomí znovu nabyla teprve o několik hodin později v nemocnici. Když uslyšela diagnózu - infarkt, byl to pro ni šok. Ležela na jednotce intenzivní péče a pak byla přeložena na pozorování na internu. Po čase ale lékaři začali váhat. Příznaky sice hovořily jasně pro infarkt - ale EKG, ultrazvuk, krevní hodnoty a dokonce ani vyšetření cév s pomocí kontrastní látky kupodivu neprokázalo žádné poškození.

Lékaři byli zpočátku bezradní. Jeden z nich si ale vzpomněl na vzácnou chorobu s nevyslovitelným japonským názvem - takotsubo kardiomyopatie. (...) V češtině, angličtině i v dalších evropských jazycích se vžil méně komplikovaný název - zlomené srdce (broken heart).

U pacientů se zlomeným srdcem se srdeční svaly a často i srdeční cévy křečovitě stáhnou. Tuto hrozivou situaci ale nevyvolává krevní sraženina, která ucpe koronární tepny, což je typické pro infarkt, ani porucha srdečního rytmu, nýbrž psychická zátěž.

(...)

Teď je z ní nový člověk. Domnělý infarkt chápe jako varovný výstřel, aby konečně změnila svůj život.

(...)

Celý svůj dosavadní život byla pacientka pod tlakem, a teď si užívá, že se může pohybovat svobodněji, uvolněněji a bez jakéhokoliv tlaku, aniž by musela stále něco dělat. "Nebyla bych si pomyslela, že takové pocity někdy zažiju," říká a má při tom v očích slzy.

Počet stran: 288

Roz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.