Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Vojtěch Steklač: To nejlepší z Boříkových lapálií

Knihy pro děti a mládež

Vojtěch Steklač: To nejlepší z Boříkových lapálií

Hodnocení: 1x
  • 4

To nejlepší z Boříkových lapálií – Vojtěch Steklač, Praha 2008 + CD O orlech a hovniválech, Pohádka o zlaté rybce, Splněný sen (46:29min) původní text Jan Werich, vypravuje Jan Werich. Nakladatelství Albatros, edice Týdeník Květy dětem. Bořík a kluci z jeho holešovické party, totiž Čenda, Mirek a Aleš, jsou tu zas! ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.80952
skladem

Jaké má kniha
To nejlepší z Boříkovýc..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Vojtěch Steklač: To nejlepší z Boříkových lapálií

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 129 Kč

To nejlepší z Boříkových lapálií – Vojtěch Steklač, Praha 2008 + CD O orlech a hovniválech, Pohádka o zlaté rybce, Splněný sen (46:29min) původní text Jan Werich, vypravuje Jan Werich. Nakladatelství Albatros, edice Týdeník Květy dětem. Bořík a kluci z jeho holešovické party, totiž Čenda, Mirek a Aleš, jsou tu zas! Do všeho strkají zvědavě nos, rádi by se proslavili jako detektivové, a teď dokonce budují vlastní klubovnu, kterou pojmenují Haraburďárna. A vyvstává kolem toho celá řada dalších problémů: například » ... a dál?

Produkt Vojtěch Steklač: To nejlepší z Boříkových lapálií

Vojtěch Steklač: To nejlepší z Boříkových lapálií - parametry

Název produktu: Vojtěch Steklač: To nejlepší z Boříkových lapálií
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 129 Kč
Maximální cena: 129 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

To nejlepší z Boříkových lapálií – Vojtěch Steklač, Praha 2008 + CD O orlech a hovniválech, Pohádka o zlaté rybce, Splněný sen (46:29min) původní text Jan Werich, vypravuje Jan Werich. Nakladatelství Albatros, edice Týdeník Květy dětem. Bořík a kluci z jeho holešovické party, totiž Čenda, Mirek a Aleš, jsou tu zas! Do všeho strkají zvědavě nos, rádi by se proslavili jako detektivové, a teď dokonce budují vlastní klubovnu, kterou pojmenují Haraburďárna. A vyvstává kolem toho celá řada dalších problémů: například kdo se stane vůdcem, kdo to bude všechno řídit? A jakkoli (aspoň to o sobě tvrdí) si holek moc nevšímají, tentokrát rozhodne o vůdcovství jejich „holčičí“ kamarádka Růženka. Je to ovšem dívenka poněkud zvláštní – chytře roli vůdcovství podmíní vítězstvím v trojboji... Víc vám ale neprozradíme, to by nebylo fér. Čtyřlístek kamarádů pod názvem Boříkovy lapálie představil Vojtěch Steklač dětským čtenářům poprvé časopisecky, v Knihovničce Ohníčku. Protože si Bořík a jeho holešovická parta okamžitě získali obrovské sympatie tehdejších kluků i holek, vznikaly na počátku 70. Let minulého století další boříkovské historky. Ty dostaly v r. 1973 podobu knížky s přídomkem Druhý sešit a poprvé je tehdy svými ilustracemi doprovodil Adolf Born. Vojtěch Steklač (1945) Spisovatel pro děti i dospělé označovaný za českého Goscinnyho (Mikulášovy patálie), který chtěl být původně ekonomem a vystudoval filozofii a sociologii na FF UK. Pracoval jako redaktor dětských časopisů Ohníček a Pionýr, na počátku 90. let byl dramaturgem ČT a dnes se věnuje převážně literární tvorbě. Jeho prózy pro děti jsou humornými příběhy, které jsou plné bláznivých nápadů a z nichž nejúspěšnější je je série právě o Boříkovi a jeho partě kamarádů z pražských Holešovic. Z dalších jmenujeme příběhy záhadného lupiče-gentlemana Žlutého Roberta, Dvojčata v akci nebo Dobrudružství tajného agenta Pankráce Tangenta. CD O orlech a hovniválech, Pohádka o zlaté rybce, Splněný sen (46:29min) původní text: Jan Werich vypravuje: Jan Werich.počet stran: 173rok vydání: 2008 Bořík a jeho kamarádi snad nikdy nezestárnou – nezáleží příliš na tom, zda je jim deset nebo zda se už přehoupli mezi puberťáky neboli –náctileté. V našem výboru vám přinášíme jejich nejlepší taškařice, u kterých se zaručeně pobavíte. Situační humor, groteska, poučné Boříkovy lekce udělované rodičům a jimi s vděčností přijímané – v tom všem zůstávají „boříkovštiny“ lákavým a osvědčeným čtením.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.