Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vojtěch Kolman: Filosofie čísla

Knihy

Vojtěch Kolman: Filosofie čísla

Hodnocení: 1x
  • 4

Filosofie čísla – Základy logiky a aritmetiky v zrcadle analytické filosofie - Vojtěch Kolman. Monografie je věnována základům aritmetiky a analýzy z pohledu moderní logiky a analytické filosofie. Klasická témata filosofie matematiky (číslo, nekonečno, abstrakce apod.) jsou prezentována jako motivace a klíč k řešení ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Filosofie čísla
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vojtěch Kolman: Filosofie čísla koupíte i tady

Specifikace Vojtěch Kolman: Filosofie čísla

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 327 Kč

Monografie je věnována základům aritmetiky a analýzy z pohledu moderní logiky a analytické filosofie. Klasická témata filosofie matematiky (číslo, nekonečno, abstrakce apod.) jsou prezentována jako mo ... a dál?

Produkt Vojtěch Kolman: Filosofie čísla

Vojtěch Kolman: Filosofie čísla - parametry

Název produktu: Vojtěch Kolman: Filosofie čísla
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 327 Kč
Maximální cena: 558 Kč
Ušetríte až: 231 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Filosofie čísla – Základy logiky a aritmetiky v zrcadle analytické filosofie - Vojtěch Kolman. Monografie je věnována základům aritmetiky a analýzy z pohledu moderní logiky a analytické filosofie. Klasická témata filosofie matematiky (číslo, nekonečno, abstrakce apod.) jsou prezentována jako motivace a klíč k řešení problémů filosofie jazyka (význam, reference, pravda, existence apod.). Východiskem je přitom Fregův obrat k jazyku a s ním související objev moderní logiky jako apriori matematiky. Kniha je takto i příspěvkem k filosofii a dějinám logiky v tom nejširším slova smyslu. Osu výkladu tvoří pojem reálného čísla, resp. kontinua v jeho vývoji od Eudoxa, Descarta a Leibnize přes Bolzana, Cantora a Dedekinda až po Frega, Brouwera, Hilberta a Wittgensteina. V knize jsou podrobně diskutovány všechny významné směry filosofie matematiky, tj. platonismus, formalismus, intuicionismus, logicismus, konstruktivismus, strukturalismus a další, a to nikoli abstraktně, ale na příkladech konkrétních výsledků či fenoménů moderní logiky a matematiky. Mezi ně patří mj. Cantorův diagonální argument, Dedekindův rekurzivní teorém, Bolzanova věta o mezihodnotě, Russellův a jiné logické paradoxy, Zermelův důkaz věty o dobrém uspořádání, Skolemův paradox, Brouwerova věta o spojitosti funkce na kontinuu, Hilbertův program, Gödelovy věty a další. Kniha obsahuje autorovy původní výsledky týkající se neudržitelnosti strukturalistické interpretace logicismu a komplexní obhajobu sémantického holismu, včetně jeho nejradikálnější, inferencialistické varianty. Filosofie čísla – Základy logiky a aritmetiky v zrcadle analytické filosofie - Vojtěch Kolman od nakladatelství Filosofia v kategorii | Matematika za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor knihy Vojtěch Kolman, Vydavatelstvo Filosofia, Kniha,2009


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.