Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Vojen Ložek: Zrcadlo minulosti

Učebnice/Odborná literatura

Vojen Ložek: Zrcadlo minulosti

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru - Vojen Ložek. Tato kniha pojednává o proměnách české, moravské a slovenské krajiny za posledních zhruba 18 tisíc let. Během té doby ustoupily ze severní Evropy ledovce a přišel les a s ním i lidé živící se nejprve lovem a později zemědělstvím. Každá ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Zrcadlo minulosti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vojen Ložek: Zrcadlo minulosti koupíte i tady

Specifikace Vojen Ložek: Zrcadlo minulosti

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 201 Kč

Tato kniha pojednává o proměnách české, moravské a slovenské krajiny za posledních zhruba 18 tisíc let. Během té doby ustoupily ze severní Evropy ledovce a přišel les a s ním i lidé živící se nejprve ... a dál?

Produkt Vojen Ložek: Zrcadlo minulosti

Vojen Ložek: Zrcadlo minulosti - parametry

Název produktu: Vojen Ložek: Zrcadlo minulosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 201 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 97 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru - Vojen Ložek. Tato kniha pojednává o proměnách české, moravské a slovenské krajiny za posledních zhruba 18 tisíc let. Během té doby ustoupily ze severní Evropy ledovce a přišel les a s ním i lidé živící se nejprve lovem a později zemědělstvím. Každá pravěká kultura vtiskla naší krajině poněkud jinou tvář, zároveň ale musela reagovat na klimatické změny, vývoj říčních niv i změny lesních porostů. Snad nejzávažnějším motorem změn byly střídající se vlny suchého kontinentálního a vlhkého oceánského klimatu. Jako lidé této země s proměnami podnebí a prostředí se střídavým úspěchem zacházíme více jak dvanáct tisíc let, tedy celý holocén, a je to vzrušující příběh! Kniha však není ohlédnutím za minulostí, ale hlavně zprávou pro současnou dobu hlubokých proměn krajiny a očekávaných změn klimatu. Sucha i povodně, odlesnění, hluboká eroze i nástup nových druhů tu již byly a my máme možnost studovat, jak se projevovaly a co způsobily. Publikace: Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru - Vojen Ložek. Vojen LožekČeská a slovenská krajina v kvartéruDokořán 2011Kniha, čeština, 200 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.