Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Vliv psychiky na zdraví

Učebnice/Odborná literatura

Vliv psychiky na zdraví cena od 0 Kč

Vliv psychiky na zdraví

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Moderní učebnice psychosomatiky přináší pohled na problematiku vztahů mezi nemocí a duševním životem člověka tak, jak se tyto otázky jeví ve světle empirických a klinických studií posledních desetiletí. Autoři vycházejí nejen z vlastních výzkumů, ale i ze soudobé odborné psychosomatické literatury a ze studií, o ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Vliv psychiky na zdraví - parametry

Název produktu: Vliv psychiky na zdraví
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Moderní učebnice psychosomatiky přináší pohled na problematiku vztahů mezi nemocí a duševním životem člověka tak, jak se tyto otázky jeví ve světle empirických a klinických studií posledních desetiletí. Autoři vycházejí nejen z vlastních výzkumů, ale i ze soudobé odborné psychosomatické literatury a ze studií, o nichž se pravidelně referuje na celosvětových psychosomatických kongresech, kterých se aktivně účastní. Hlavními tématy, kterých se kniha dotýká, jsou teorie a modely psychosomatických vztahů, příklady funkčních vztahů, závažná psychosomatická onemocnění, stárnutí v pohledu psychosomatických studií, psychologické postupy prevence a terapie psychosomatických onemocnění. Nechybí ani psychologická intervence u psychosomatických pacientů. Pojednává se zde o čtyřech druzích psychoterapie psychosomatických obtíží - skupinové, rodinné, individuální a tréninkové. Důraz je položen na spolupráci pacienta a psychologa při hledání vhodné terapie. Z obsahuPředmluva překladatele prof. PhDr. Jaro Křivohlavého, CSc.I. TEORIE A MODELYÚVODVÝZNAM PSYCHOSOMATICKÝCH PŘÍZNAKŮPSYCHOSOMATICKÁ TEORIE1 KLASICKÁ PSYCHOSOMATIKA2 BEHAVIORÁLNÍ VĚDY A TEORIE UČENÍ2.1 Opětovné spojení3 KOGNITIVNÍ STYL4 PSYCHONEUROIMUNOLOGIE5 STRES A IMUNITA5.1 Vztahy mezi centrálním nervovým a imunitním systémem5.2 Je možno se ptát, zda chování člověka může ovlivnit tyto činnosti imunitního systému?5.3 Autoimunitní nepořádky6 VEGETATIVNÍ NERVOVÝ SYSTÉM7 SITUACE Z POHLEDU ANALÝZY CHARAKTERU8 MOHOU SE PSYCHOFYZIOLOGIE A KLINIKA NĚČEMU OD SEBE NAVZÁJEM NAUČIT?8.1 Dodatek: vztah mezi psychosomatikou a psychologií zdravíII. FUNKČNÍ PODMÍNKY9 TRÉNINK SCHOPNOSTI UDRŽET MOČ - VÝCVIK KONTINENCE9.1 Enurese a encoprese9.1.1 Co je enurese?9.1.2 Co je encoprese?9.1.3 Jsou enurese a encoprese reprezentativními jevy v naší kultuře?9.2 Klinické příkladyJak a kdy?Interakce v rodiněMatka a otec v pojetí psychologické literatury o enuresi a encopresi10 POTRAVA JAKO PROBLÉM11 BOLEST11.1 Chronická bolest11.2 Bolest a skupinová terapie11.3 Čemu se můžeme přiučit z této skupinové psychoterapie osmnácti žen?11.4 Jakou roli hraje bolest, když jde o to, zůstat naživu?III. ZÁVAŽNÉ SOMATICKÉ SITUACE12 ULCERATIVE COLITIS12.1 Příčiny12.2 Psychologické teorie týkající se etiologie a udržování UC aktivity12.3 Psychologické studie12.4 Senzitivita12.5 Psychosomatický základ somatizace12.6 Pohybová aktivita v tračníku12.7 Kontrolní mechanismus v oblasti tračníku12.8 Mají emocionální podněty přímý vliv na dění v tračníku?12.9 Příklady z klinické praxe13 ASTMA13.1 Příčiny13.2 Průběh astmatického procesu u individuálního dětského pacienta14 RAKOVINA A PÉČE O PACIENTY S TOUTO DIAGNÓZOU14.1 Osobnost a rakovina14.2 Rakovina a způsob zvládání těžkých životních situací s ní spojených14.3 Spolupráce mezi klinickými psychology a onkology14.4 Terapeutické formy intervence při léčení onkologických pacientů14.5 Informace a výcvik pacientů14.6 Krizová intervence14.7 Psychoterapie14.8 Relaxační techniky a sugesce v terapii onkologickýc


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.