Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej III.

Próza - beletrie

Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej III.

Hodnocení: 19x
  • 3.10526

Autor : Vlastimil Vondruška, Přemyslovská epopej III je třetí část rozsáhlé románové fresky Vlastimila Vondrušky . Celá série vypráví na základě historických faktů o životech a rozhodnutích přemyslovských králů a vývoji v českých zemích po dobu jejich panování. Přemyslovská epopej III začíná v době, kdy Václav I. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Jaké má kniha
Přemyslovská epopej III.
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej III. koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej III.

  • 4

dworis93, 25. listopadu 2015

Historie Českého království opět ožívá a mi se můžeme vydat na vladařské dobrodružství s Přemyslem II. Otakarem a sledovat jeho životní osud a další osudy lidí, kteří se zapsali do dějin naší nádherné historie. Knížka byla poutavá i poučná.


Specifikace Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej III.

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 239 Kč

Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době, kdy král Václav I. realizuje svůj politický sen - prostřednictvím sňatku svého prvorozeného syna Vladislava ovládnout rakouské země. ... a dál?

Produkt Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej III.

Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej III. - parametry

Název produktu: Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej III.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 239 Kč
Maximální cena: 439 Kč
Ušetríte až: 200 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.11 bodů z 5
Počet hodnocení: 19 x
Hodnocení:
  • 3.10526
Podrobný popis:

Autor : Vlastimil Vondruška, Přemyslovská epopej III je třetí část rozsáhlé románové fresky Vlastimila Vondrušky . Celá série vypráví na základě historických faktů o životech a rozhodnutích přemyslovských králů a vývoji v českých zemích po dobu jejich panování. Přemyslovská epopej III začíná v době, kdy Václav I. dospěl ke konečné podobě svého mocenského plánu na ovládnutí Rakouska. Má v úmyslu pro tento účel použít svého prvorozeného syna Vladislava a pomocí pečlivě naplánovaného sňatku získat konečně kompletní moc. Přemysl II. je v té době ještě velice mladý a veškerá pozornost krále i království se upíná k jeho bratrovi. Vladislav nečekaně umírá a otcovy plány by se mohly obrátit v prach stejně tak, jako jeho syn. Mladý Přemysl se stává následníkem trůnu a najednou je v centru všeho dění. Jedinou možností, jak udržet pod svou korunou rakouské země je další výhodný sňatek. Přemysl II. si musí vzít za ženu více než o třicet let starší ženu. Je jí Markéta Babenberská. Stala se sice královnou, ale vzhledem k svému věku již není schopna dát království následníka trůnu. Přemysl II. touží mít potomky, tak se s královnou rozvádí a jeho novou královnou se stává mladá uherská princezna Kunhuta, vnučka uherského krále Bely IV., kterého Přemysl porazil v bitvě i válce. Plán Václava I. tak k dokonalosti realizuje teprve jeho syn. Přemysl Otakar II. se stává mocným panovníkem, kterému se nikdo neodváží jen tak postavit a časem kromě Rakouska ovládne Štýrsko, Korutany i Chebsko. Je nejmocnějším vládcem na sever od Alp a moc pevně drží v rukou. Štěstěna je mu příznivě nakloněna, a tak již brzy spatří světlo světa jeho dědic. Dostane jméno Václav. Objednejte si Přemyslovskou epopej III . KNIHCENTRUM.CZ ji nabízí za výhodnou cenu. Druh sortimentu : Kniha, Přemyslovská epopej III., Jazyk : Čeština, Počet stran : 632 Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době mládí Přemysla II. V té době jeho otec Václav I. realizuje svůj politický sen – ovládnout prostřednictvím sňatku prvorozeného syna Vladislava rakouské země. Jenže Vladislav umírá a Přemysl se stane následníkem trůnu. Aby Přemyslovci udrželi rakouské země, musí se mladý Přemysl oženit s Markétou Babenberskou, starší o více než třicet let. Nové česká královna je však ve věku, kdy není schopna dát zemím následníka. Proto se s ní rozvede a ožení se mladou uherskou princeznou Kunhutou, když předtím ve válce porazí jejího děda uherského krále Belu IV. Přemysl II. se stává nekorunovaným vládcem zemí na sever od Alp, protože postupně ovládne Rakousko, Štýrsko, Korutany a Chebsko. Navíc se mu narodí kýžený dědic – Václav. Přemysl je na vrcholu své moci.Podtitul: {Král rytíř Přemysl Otakar II.}Autor: Vlastimil VondruškaRok vydání­: 2013Vazba: Pevná s přebalem matnáISBN: 978-80-243-5247-3Počet stran: 632Rozměry: 212,0 x 157,0 x 57,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.