Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vlastimil Vondruška: Jáchymovští démoni

Próza - beletrie

Vlastimil Vondruška: Jáchymovští démoni

Hodnocení: 5x
  • 4

Napínavý detektivní román Jáchymovští démoni - Letopisy královské komory od Vlastimila Vondrušky vás provede tajemným osudem mladého rytíře Jiřího Adama z Dobronína, který se stane písařem Královské komory. Je pověřen úkolem dohlížet na Údolí svatého Jáchyma, kde bylo nedávno nalezeno stříbro. Krátce po jeho příjezdu do Údolí dojde ke krvavé vraždě šenkýře Margolda a řeznického mistra, které podle všeho zabili dva démoni. Temný a napínavý příběh, ze kterého nebudete moci odtrhnout oči. více podrobností

Radost vám udělá:
  • 4.5
skladem

Jaké má kniha
Jáchymovští démoni
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vlastimil Vondruška: Jáchymovští démoni koupíte i tady

Specifikace Vlastimil Vondruška: Jáchymovští démoni

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 189 Kč

Jáchymovští démoni - Letopisy královské komory - Vlastimil Vondruška Mladý rytíř Jiří Adam z Dobronína se stane písařem Královské komory a jeho úkolem je dohlížet na pořádek v Údolí svatého Jáchyma, kde se podařilo nalézt stříbro. Do nové osady se stahují horníci z druhé strany hor a s nimi přicházejí lidé, kteří tu hledají obživu, někteří ovšem ne vždy čestnou. Krátce po příjezdu mladého Jiřího Adama dojde k vraždě šenkýře Margolda. Zdá se, že jde o banální zločin, jenže svědci hovoří o dvou démonech. Vyjde » ... a dál?

Produkt Vlastimil Vondruška: Jáchymovští démoni

Vlastimil Vondruška: Jáchymovští démoni - parametry

Název produktu: Vlastimil Vondruška: Jáchymovští démoni
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 189 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 110 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 5 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ve své nové historické detektivce z cyklu Letopisy královské komory s názvem Jáchymovští démoni se Vlastimil Vondruška vrací časem na začátek kariéry ústřední postavy tohoto cyklu, Jiřího Adama z Dobronína.

Jiří Adam po ukončení studií na universitě nastoupil jako mladší písař do úřadu Královské komory. Jako první úkol od královského podkomořího dostal takovou menší inspekční cestu na sever Čech do Krušných hor, kde se před několika lety našlo stříbro. Osada nazvaná Údolí svatého Jáchyma se rozrůstala a tak majitelé panství požádali panovníka, aby ji povýšil na královské horní město. A Jiří Adam z Dobronína měl prošetřit na místě skutečný stav.

Jen co dorazil do osady, byl zavražděn hospodský, u kterého se ubytoval. Na místě činu nalezl stopy, jež podle místních patří démonům, kteří mají vraždu na svědomí. A že jde o vraždu druhou, to se Jiří Adam z Dobronína dozvěděl vzápětí. Stejným způsobem byl totiž zavražděn místní mistr řeznický před několika dny.

Jiří Adam má za úkol obhlédnout situaci v osadě a podat zprávu, na jejímž základě by mohla být povýšena na město. A tak cítí povinnost vyšetřit, kdo je za vraždami dvou místních obyvatel. Jen co začne pátrat po souvislostech, je zavražděn další člověk a Jiří Adam musí napnout síly, aby odhalil pachatele a zabránil dalším vraždám.

Publikace: Jáchymovští démoni (Letopisy královské komory X) - Vlastimil Vondruška. Mladý rytíř Jiří Adam z Dobronína se stane písařem Královské komory

a jeho úkolem je dohlížet na pořádek v Údolí svatého Jáchyma, kde

se podařilo nalézt stříbro. Do nové osady se stahují horníci z

druhé strany hor a s nimi přicházejí lidé, kteří tu hledají obživu,

někteří ovšem ne vždy čestnou. Krátce po příjezdu mladého Jiřího

Adama dojde k vraždě šenkýře Margolda. Zdá se, že jde o banální

zločin, jenže svědci hovoří o dvou démonech. Vyjde najevo, že

obdobná vražda se stala před dvěma dny, kdy zemřel řeznický mistr.

A aby toho nebylo málo, později dojde k další vraždě. Publikace: Jáchymovští démoni (Letopisy královské komory X) - Vlastimil Vondruška.

Již po desáté se setkáváme s písařem Jiřím Adamem z Dobronína, který tentokrát putuje do nově založené osady u stříbrných dolů v Údolí Svatého Jáchyma, kde má za úkol dohlížet na pořádek. Vidina práce láká horníky z daleka a s nimi přicházejí i příslušníci dalších potřebných řemesel. Ne pro všechny je však v osadě místo a mladý rytíř musí záhy po svém příjezdu řešit vraždu místního šenkýře. Na první pohled banální zločin se rychle změní v záhadu, když svědci přikládají vinu démonům. Navíc se ukáže, že šenkýř není první obětí, bohužel ani poslední.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.