Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vlastimil Styblík: Základní mluvnice českého jazyka

Knihy

Vlastimil Styblík: Základní mluvnice českého jazyka

Hodnocení: 1x
  • 4

Nová mluvnice shrnuje veškeré učivo v rozsahu základního a středního vzdělávání. Uplatní se ale rovněž jako zdroj informací pro nejširší veřejnost. Recenze učebnice: Základní mluvnice českého jazyka patří mezi ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vlastimil Styblík: Základní mluvnice českého jazyka koupíte i tady

Specifikace Vlastimil Styblík: Základní mluvnice českého jazyka

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 109 Kč

Nová mluvnice shrnuje veškeré učivo v rozsahu základního a středního vzdělávání. Uplatní se ale rovněž jako zdroj informací pro nejširší veřejnost. Mluvnice bude vydána na počátku roku 2004. Následně k ní vyjde publikaces cvičeními k prověření znalostí jazykového učiva. ... a dál?

Produkt Vlastimil Styblík: Základní mluvnice českého jazyka

Vlastimil Styblík: Základní mluvnice českého jazyka - parametry

Název produktu: Vlastimil Styblík: Základní mluvnice českého jazyka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 109 Kč
Maximální cena: 168 Kč
Ušetríte až: 59 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nová mluvnice shrnuje veškeré učivo v rozsahu základního a středního vzdělávání.

Uplatní se ale rovněž jako zdroj informací pro nejširší veřejnost.

Recenze učebnice:

Základní mluvnice českého jazyka patří mezi jazykové příručky určené širokému spektru uživatelů. Zpracoval ji tentýž kolektiv autorů, který připravil též celou řadu učebnic českého jazyka i příruček k procvičování mluvnice a pravopisu.

Kniha je členěna do sedmi hlavních oddílů věnovaných obecnému výkladu o českém jazyce, zvukové stránce jazyka, významu slov, tvoření slov a tvarosloví, skladbě, komunikaci a slohu. Jednotlivé oddíly jsou doplněny o vysvětlení pravopisných jevů spojených s danou částí výkladu mluvnice. Příručka nahrazuje starší oblíbené knihy Stručnou mluvnici českou nebo Český jazyk (rozšířený přehled učiva základní školy).

Základní mluvnice českého jazyka je pro snazší orientaci vybavena věcným rejstříkem v zadní části knihy a obsahuje 243 číslovaných stran. Z obsahu knihy je zřejmé, že tvoří ucelený systém základních poznatků mluvnice českého jazyka, věnuje se všem kapitolám běžně probíraným na základních školách a v nižších ročnících víceletých gymnázií. Je tedy vhodnou příručkou k zopakování a systemizaci učiva před přijímacími zkouškami na střední školy a jako souhrn znalostí, na něž navazuje středoškolské učivo.

Kniha je přehledně graficky členěna, je doplněna řadou ukázek, příkladů, grafů, tabulek i diagramů. Klíčové pojmy a odborné termíny jsou zvýrazněny odlišnými typy písma. Výklad je doplňován množstvím poznámek tištěných drobnějším písmem. U větné skladby nechybí ani ukázkové rozbory a jejich grafické znázornění.

Publikace respektuje moderní trendy a poznatky jazykovědy jako vědní disciplíny a věnuje se také mnohdy opomíjeným jevům, jakými jsou například větné ekvivalenty, prostředky zajišťující koherenci textu, vztahy přístavku a podobně. Základní mluvnice vysvětluje jednotlivé části jazyka s ohledem na provázanost jevů. Kniha tvoří spolu s Pravidly českého jazyka a Slovníkem spisovné češtiny celek nezbytný pro správné osvojení základů mateřského jazyka, a měla by proto být samozřejmou součástí domácích i školních knihoven. Tato nová mluvnice obsahuje v uceleném a přehledném systému veškeré učivo českého jazyka na úrovni základních a středních škol. Na rozdíl od učebnic,které rozdělují učivo postupně do ročníků, je zde uveden ucelený výklad doplněný některými detaily a rozšiřujícími informacemi, které odrážejí především jazykovědný vývoj a které mají žákům a uživatelům mluvnice pomoci pochopit i obtížnější jazykové jevy. Díky tomu mluvnice obsahuje ve srozumitelní formě přehled nejnovějších jazykovědných poznatků, k nimž nebylo v žádné dosavadní mluvnici přihlíženo, přestože jsou již ve většině učebnic obsa


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.