Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vlastimil Styblík: Přijímací zkoušky na střední školy Český jazyk a literatura - Testy

Knihy

Vlastimil Styblík: Přijímací zkoušky na střední školy Český jazyk a literatura - Testy cena od 0 Kč

Vlastimil Styblík: Přijímací zkoušky na střední školy Český jazyk a literatura - Testy

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace formou testů prověřuje znalosti a základní znalosti z literární teorie, které mají žáci znát při přijímacích zkouškách na čtyřleté střední školy. V závěru je uveden klíč správných řešení. Žáci mají možnost získat zkušenost s textovou formou ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Vlastimil Styblík: Přijímací zkoušky na střední školy Český jazyk a literatura - Testy - parametry

Název produktu: Vlastimil Styblík: Přijímací zkoušky na střední školy Český jazyk a literatura - Testy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace formou testů prověřuje znalosti a základní znalosti z literární teorie, které mají žáci znát při přijímacích zkouškách na čtyřleté střední školy.

V závěru je uveden klíč správných řešení.

Žáci mají možnost získat zkušenost s textovou formou zjišťování znalostí, jak to zažijí u přijímacích zkoušek. Formát A5, 248 stran

Recenze učebnice:

Tato učebnice má žákům 9. ročníku základní školy pomoci při přípravě na přijímací zkoušky z českého jazyka a literatury na čtyřleté střední školy. Značnou část úkolů lze s prospěchem výběrově využít už i v nižších ročnících 2. stupně ZŠ k náležitému (a zajímavějšímu, pestřejšímu) procvičení probraného učiva a k jeho pochopení.

V první části je uveden seznam mluvnických termínů-pojmů (s názornými příklady), které mají žáci na konci základní školy znát a ovládat.

Následuje patnáct testů po 25 úkolech zaměřených postupně na jednotlivé tematické okruhy (obecné výklady o jazyce, zvuková stránka jazyka, význam slov, tvoření slov, skladba, pravopis) a šest testů se smíšenými úkoly. Náročnost úkolů je různá, některé jsou méně náročné a jejich úspěšné řešení může žáky povzbudit, ale mnohé mají žáky připravit také na značně obtížné části budoucí přijímací zkoušky.

Tyto testy však nejsou určeny k přímému užití při přijímacích zkouškách z českého jazyka na čtyřleté střední školy. Střední školy si zkoušky připravují samy; některé úkoly z této publikace je ovšem mohou inspirovat nebo mohou být přímo využity. Je třeba připomenout, že formou výběrových testů ani není dobře možno zkoušet úplně všechno učivo z českého jazyka.

Správná řešení úkolů (podle potřeby někdy s vysvětlující poznámkou) jsou uvedena v klíči na konci publikace. K přípravě na přijímací zkoušky z jazykové složky doporučujeme tyto příručky:

E. Hošnová – H. Hrdličková: Opakujeme si český jazyk II

Vl. Styblík a kol.: Pravopisná cvičení pro větší školáky

Vl. Styblík a kol.: Vyjmenovaná slova

V literární části publikace se můžete setkat s různými druhy úloh (nikoli všemi), které lze využít při testování znalostí a dovedností žáků. Naprostá většina úloh se vztahuje ke konkrétní ukázce. Právě práce s ukázkou je základem pro ověřování znalostí a dovedností v oblasti literatury. Jestliže má žák odpovídat na otázku, kdo napsal Babičku, lze zjistit z jeho odpovědi pouze to, že ví, kdo je autorem tohoto díla, tedy že si zapamatoval určitý údaj. O žákově dovednosti pracovat s literárním textem se ale z takové úlohy nelze dozvědět nic. Z toho důvodu je většina úloh konstruována tak, aby se žáci naučili pracovat s uměleckým textem, aby si ověřili, jaké informace umějí v uměleckém textu nalézt a jak konkrétnímu uměleckému textu rozumějí. Podobný typ úloh není při přijímacím řízení na střední školy zatím příliš využíván, věříme ale, že v současné době, kdy se tak často mluví a píše o nutnosti redukovat faktografii ve školách, se tato část publikace stane užitečným pomocníkem pro žáky i


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.