Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Vladimír Vogeltanz: Co s doktorem

Knihy naučná literatura

Vladimír Vogeltanz: Co s doktorem

Hodnocení: 6x
  • 3.16667

Od tušení k vědění, od operací těla k operacím duše. Tak by se dala nazvat životní pouť autora knihy Co s doktorem - cesta etikoterapie, která je vlastně "Zprávou ze studijní cesty". Po patnácti letech strávených na operačních sálech a ambulancích nemocnic odchází z medicíny proto, aby se mohl plně věnovat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.5
skladem

Jaké má kniha
Co s doktorem
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Vogeltanz: Co s doktorem koupíte i tady

Specifikace Vladimír Vogeltanz: Co s doktorem

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 152 Kč

Od tušení k vědění, od operací těla k operacím duše. Tak by se dala nazvat životní pouť autora knihy Co s doktorem - cesta etikoterapie, která je vlastně "Zprávou ze studijní cesty". Po patnácti letech strávených na operačních sálech a ambulancích nemocnic odchází z medicíny proto, aby se mohl plně věnovat skutečnému uzdravování nemocných. Etikoterapie hledá v životě nemocného místo, kde se odklonil od vesmírného řádu věcí, od zákona lásky a jednoty. Je-li nalezeno a odstraněno ono blokující přesvědčení » ... a dál?

Produkt Vladimír Vogeltanz: Co s doktorem

Vladimír Vogeltanz: Co s doktorem - parametry

Název produktu: Vladimír Vogeltanz: Co s doktorem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 152 Kč
Maximální cena: 238 Kč
Ušetríte až: 86 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.17 bodů z 5
Počet hodnocení: 6 x
Hodnocení:
  • 3.16667
Podrobný popis:

Od tušení k vědění, od operací těla k operacím duše. Tak by se dala nazvat životní pouť autora knihy Co s doktorem - cesta etikoterapie, která je vlastně "Zprávou ze studijní cesty". Po patnácti letech strávených na operačních sálech a ambulancích nemocnic odchází z medicíny proto, aby se mohl plně věnovat skutečnému uzdravování nemocných. Etikoterapie hledá v životě nemocného místo, kde se odklonil od vesmírného řádu věcí, od zákona lásky a jednoty. Je-li nalezeno a odstraněno ono blokující přesvědčení a změněn životní způsob, může teprve dojít ke skutečnému uzdravení v duchu, a tím i k vymizení hmotných příznaků v těle. Popis Nejvýznamnějším pokračovatelem etikoterapie uplatněné v praxi je v současné době MUDr. Vladimír Vogeltanz. Vystudoval medicínu na Univerzitě Karlově. Působil jako zástupce primáře nosního, ušního a krčního oddělení nemocnice ve Strakonicích. V roce 1993 ukončil lékařskou praxi a vystoupil z České lékařské komory. Jako jediný u nás začal praktikovat léčebnou metodu Etikoterapie.

Úryvek z úvodu:

Vypravěčské umění MUDr. Vladimíra Vogeltanze prozrazuje přirozený talent a potvrzuje, že ten, kdo vážně "rozebírá" čísi psychiku, ještě nemusí být suchar. Tak jako kdysi dokázal svým vtipem, šarmem, chlapeckým klaunstvím, sebeironií a vlastními filozoficko-lyrickými písničkami bavit návštěvníky koncertů jedné folkové kapely, jeho filozofie, lyrika a klaunství oslovují dnes i návštěvníky jeho přednášek. Ani tato praxe se v knize nezapře. Své poznatky nereprezentuje dr. V. Vogeltanz s bohorovnou neprůstřelností, kterou tak často sami oplývají a kterou nás zahlcují jak mnozí lékaři, tak léčitelé.

Vše je u něho jaksi v pohybu, ve vývoji: poznané zákonitosti nevyplývají z autority lékaře, nýbrž ze samovolného spádu logiky věcí, kterou poradce klientovi pouze pomáhá odhalit. Autor jen zapojil svůj nezdolný motor samostatného odvážného hledačství, puzeného touhou opravdu pomoci a dobrat se vždy co možná nejhlubšího poznání toho, co mu přichází do cesty.

Počet stran: 138

Rozměry: 125 x 205 mm Další sdělení Doporučujeme také Co s doktorem - etikoterapie II. díl (Vladimír Vogeltanz).

Další informace o knize Co s doktorem - cesta etikoterapie I. díl naleznete v článcích Lékař, léčitel nebo my sami? a Cesta etikoterapie - Co s doktorem II. díl.

Články MUDr. Vladimíra Vogeltanze: Etikoterapie – úvahy o vznikání nemoci

Etikoterapie - nový základní kurz a sebepoznávací semináře

Etikoterapie - léčení morálními silami

Etikoterapie - hledání podstaty

Etikoterapie – léčba zvyků

Etikoterapie - hledání skutečných příčin nemocí

Etikoterapie aneb Jak uzdravit duši, která ztratila víru

Etické vztahy – podmínka přežití na Zemi (příspěvek přednesený na mezinárodní konferenci Výchova ke zdraví a kvalita života II.)

Z deníku lékaře lidumila ...

Příspěvek přednesený na mezinárodní konferenci "Výchova ke zdraví a kvalita života"

Etikoterapie - medicína budoucnosti Jaká je medicína na prahu 21. století pohledem dřívějšího lékaře a nynějšího etikoterapeuta? Jaké j


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.