Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Vladimír Tomšík, Aleš Michal, Stanislava Janáčková: Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů?

Učebnice/Odborná literatura

Vladimír Tomšík, Aleš Michal, Stanislava Janáčková: Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů?

Hodnocení: 1x
  • 4

Centrum pro ekonomiku a politiku vydává svůj jubilejní stý sborník, v němž se věnuje Bankovní unii.. V uplynulých měsících se v Evropské unii velmi riskantně a velmi nezodpovědně jedná o vytvoření dalšího zcela zbytečného EU projektu – bankovní unie. Ta chce usilovat o čtyři velmi problematické věci: o jednotný ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Tomšík, Aleš Michal, Stanislava Janáčková: Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů? koupíte i tady

Specifikace Vladimír Tomšík, Aleš Michal, Stanislava Janáčková: Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů?

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 108 Kč

Centrum pro ekonomiku a politiku vydává svůj jubilejní stý sborník v němž se věnuje Bankovní unii. Část A přináší texty ze semináře "Bankovní unie - morální hazard evropských rozměrů?" z 29. ří ... a dál?

Produkt Vladimír Tomšík, Aleš Michal, Stanislava Janáčková: Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů?

Vladimír Tomšík, Aleš Michal, Stanislava Janáčková: Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů? - parametry

Název produktu: Vladimír Tomšík, Aleš Michal, Stanislava Janáčková: Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů?
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 108 Kč
Maximální cena: 165 Kč
Ušetríte až: 57 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Centrum pro ekonomiku a politiku vydává svůj jubilejní stý sborník, v němž se věnuje Bankovní unii.. V uplynulých měsících se v Evropské unii velmi riskantně a velmi nezodpovědně jedná o vytvoření dalšího zcela zbytečného EU projektu – bankovní unie. Ta chce usilovat o čtyři velmi problematické věci: o jednotný evropský bankovní dohled, o společný evropský systém pojištění vkladů, o společný evropský systém pro restrukturalizaci bankovního sektoru a o společná pravidla fungování bank. Centrum pro ekonomiku a politiku věnuje této důležité věci svůj jubilejní stý sborník. Část A přináší texty ze semináře "Bankovní unie – morální hazard evropských rozměrů?" z 29. října 2012. Viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík argumentuje, že ani v případě bankovní unie neplatí, že jedna velikost padne všem stejně. Investiční stratég Raiffeisenbank Aleš Michl varuje, žeEvropě hrozí v důsledku centralizačních tendencí ztracená dekáda po vzoru Japonska. Poradkyně prezidenta republiky Stanislava Janáčková považuje bankovní unii za nebezpečný, nepromyšlený experiment. V části B uveřejňujeme text ze semináře "The Eurozone Sovereign Debt Crisis: A Way Forward" z 26. června 2012, na němž výkonný ředitel Institutu pro mezinárodní finance ve Washingtonu Charles Dallara ukazoval vážnost dluhové krize eurozóny a navrhoval "americké" řešení – plné politické sjednocení Evropy. Část C tradičně přináší různé doplňkové texty. Předseda vlády České republiky Petr Nečas vysvětluje, proč "eurostát" není receptem. Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl vyvrací tři mýty ohledně bankovní unie. Poslanec Evropského parlamentu Ivo Strejček vykládá bankovní unii jako federalizační projekt s neblahými důsledky. Ředitel pro strategii společnosti Partners Pavel Kohout nabízí poučení z krizového vývoje eurozóny. Hlavní ekonom Poštovní spořitelny Jan Bureš ukazuje, že bankovní unie je vynucený krok do neznáma. Šéfredaktor časopisu Euro Pavel Páral vykládá bankovní unii jako podraz bruselských úředníků. Ekonom a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach označuje bankovní unii za finančního Leviathana. Hlavní ekonom společnosti Next Finance Vladimír Pikora vysvětluje, proč už eurozóna dávno není atraktivní nevěstou. Editor amerického časopisu National Affairs Yuval Levin vyzývá, abychom znovu přišli s argumenty ve prospěch kapitalismu. Profesor financí VŠE Jaroslav Daňhel argumentuje, že pro relativně zdravý český bankovní trh by přijetí tohoto projektu znamenalo významné narušení stability a zvýšení možnosti přenosu nákazy do českých bank. Podle ředitele Prague Twenty Lukáše Kovandy bankovní unie zesílí tenze v rámci EU. Tomáš Munzi z Národohospodářské fakulty VŠE označuje bankovní unii za typické evropské neřešení věcí. Analytička Lidových novin Lenka Zlámalová ukazuje, že se datum 13. prosince 2012, kdy se v Bruselu o bankovní unii jednalo, zapíše do historie jako začátek kolektivizace soukromých dluhů. Projekt bankovní unie lze vnímat jako pokus o vytvoření doplňku měnové unie a další krok


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.