MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Noty a zpěvníky » Srovnání cen Vladimír Spousta: Hudebně-literární slovník III.

Noty a zpěvníky

Vladimír Spousta: Hudebně-literární slovník III.

Hodnocení: 1x
  • 3.5
EAN: 9788021059597

Hudebně-literární slovník doplňuje českou lexikografickou literaturu o nový pohled na hudební tvorbu v celosvětovém kontextu. Jeho originálnost a jedinečnost spočívá v tom, že je zaměřen výlučně na ty hudební skladatele, kteří vytvořili díla inspirovaná slovesným uměním. Takto koncipovaný slovník dosud v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.77118
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Srovnání cen Vladimír Spousta: Hudebně-literární slovník III.

Specifikace Vladimír Spousta: Hudebně-literární slovník III.

Kategorie Noty a zpěvníky
Nejnižší cena 422 Kč

Kniha – autor Vladimír Spousta, 292 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá. Hudebně-literární slovník doplňuje českou lexikografickou literaturu o nový pohled na hudební tvorbu v celosvětovém kontextu. Jeho originálnost a jedinečnost spočívá v tom, že je zaměřen výlučně na ty hudební skladatele, kteří vytvořili díla inspirovaná slovesným uměním. Takto koncipovaný slovník dosud v české slovníkové literatuře chybí. Hluboká souhlasnost hudebního a literárního díla je v tvorbě umělců různě roztroušena a často » ... a dál?

Produkt Vladimír Spousta: Hudebně-literární slovník III.

Vladimír Spousta: Hudebně-literární slovník III. - parametry

Název produktu: Vladimír Spousta: Hudebně-literární slovník III.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 422 Kč
Maximální cena: 582 Kč
Ušetríte až: 160 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Hudebně-literární slovník doplňuje českou lexikografickou literaturu o nový pohled na hudební tvorbu v celosvětovém kontextu. Jeho originálnost a jedinečnost spočívá v tom, že je zaměřen výlučně na ty hudební skladatele, kteří vytvořili díla inspirovaná slovesným uměním. Takto koncipovaný slovník dosud v české slovníkové literatuře chybí. Hluboká souhlasnost hudebního a literárního díla je v tvorbě umělců různě roztroušena a často uniká naší pozornosti nebo se považuje za náhodný jev umělcovy inspirace, proto je velmi záslužné, že nás autor na ni upozorňuje a navíc ji systematicky zachycuje. Autor tento průnik uměleckých žánrů dlouhodobě sledoval, studoval a také registroval. Vědecká přesnost a spolehlivost je charakteristickým znakem jeho práce. Kromě své dlouholeté excerpční a vědecké práce se autor opíral o četné literární i pramenné zdroje, takže výsledné dílo představuje originální a jedinečný počin.

Podtitul: Skladatelé 20. stoletíAutor: Vladimír SpoustaRok vydání: 2013Vazba: Brožovaná bez přebalu leskláISBN: 978-80-210-5959-7Počet stran: 292Rozměry: 233,0 x 162,0 x 20,0 Třetí díl Hudebně-literárního slovníku koncepčně navazuje na první dva díly věnované světovým a českým skladatelům, které v roce 2011 vydalo Nakladatelství Masarykovy univerzity, a uzavírá tak monumentální slovníkovou trilogii. Zabývá se hudební tvorbou skladatelů 20. století, přičemž eviduje pouze ty jejich hudební skladby, které prokazují nějakou spojitost se slovesným (výjimečně i výtvarným) uměním. Ta může mít podobu blíže nespecifikované literární, výtvarné či hudební inspirace, nejčastěji však vyvěrá ze společné ideje, tématu, obsahu nebo textu literárního díla. Takto koncipovaný slovník vnáší do české a světové hudební a literární lexikografie nový a originální pohled na artificiální a nonartificiální hudební tvorbu 20. století, a to v kontextu celosvětovém. (hudební díla inspirovaná slovesným uměním. III. díl slovníkové trilogie, Skladatelé 20. století) Hudebně-literární slovník III. - Vladimír Spousta Hudebníí díla inspirovaná slovesným uměním. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Literární vědy od muni PRESS naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Vladimír SpoustaSkladatelé 20. stoletímuni PRESSKniha, čeština, 292 stranSkladatelé 20. století


Přidat recenzi pro Vladimír Spousta: Hudebně-literární slovník III.

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2020 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.