MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Vladimír Socha: Objevy pod vrstvami času

Knihy naučná literatura

Vladimír Socha: Objevy pod vrstvami času cena od 0 Kč

Vladimír Socha: Objevy pod vrstvami času

Hodnocení: 2x
  • 4.5

Když byly počátkem 19. století vědou poprvé odhaleny fosilní pozůstatky dinosaurů, ptakoještěrů a dalších velkých obratlovců z dávných geologických období, veřejnost to šokovalo. Paleontologie – věda zkoumající život v pravěku – byla tehdy ještě v plenkách a představa, že kdysi dávno se místo kočárů a parních ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Vladimír Socha: Objevy pod vrstvami času - parametry

Název produktu: Vladimír Socha: Objevy pod vrstvami času
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 4.5
Podrobný popis:

Když byly počátkem 19. století vědou poprvé odhaleny fosilní pozůstatky dinosaurů, ptakoještěrů a dalších velkých obratlovců z dávných geologických období, veřejnost to šokovalo. Paleontologie – věda zkoumající život v pravěku – byla tehdy ještě v plenkách a představa, že kdysi dávno se místo kočárů a parních lokomotiv proháněli po zemi obří plazi, si obyvatelé Londýna, Paříže a dalších velkých měst nedokázali představit. Dinosauři, mamuti nebo třeba trilobiti se pak brzy stali nedílnou součástí populární kultury. Pohlíželo se na ně jako na objev moderní doby, velký úspěch nedávno zrozené paleontologie. Ve skutečnosti však byly zkameněliny pravěkých organismů dobře známé už dávným starověkým civilizacím. Mnohdy stály jejich předvědecké objevy za vznikem legend a mýtů, které se objevují v pohádkách a jsou zobrazeny na šlechtických erbech ještě dnes. Fascinující historii jak předvědeckých, tak i vědeckých objevů zkamenělin představuje čtenářům tato kniha. Sbírali zkameněliny již lidé v pravěku? Co

si mysleli o obřích kostech mamutů? Jakým dinosauřím zkamenělinám se lidé po staletí nevědomky klaněli, a dodnes tak dokonce činí? Jak vznikla legenda o Gryfovi a legendárních zakladatelích antických měst? Komu patřily kosti domnělých moravských obrů a draků? Jak proběhla unikátní večeře v útrobách dinosaura? Podle kterého vědce zřejmě filmaři vytvořili postavu Indiany Jonese? Mohl být zchudlý šlechtic zároveň válečným špionem i výborným paleontologem? Jaké zkameněliny byly zničeny a které měly být ukradeny za první a druhé světové války? Jak vědci zjistili, že dinosaury pomohl vyhubit obří meteorit? To vše a mnohem více se dozvíte právě v této knize… Objevy pod vrstvami času - Vladimír Socha od authora Vladimír Socha a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Objevy pod vrstvami času - Vladimír Socha Když byly na počátku 19. století poprvé vědecky popsány fosilní pozůstatky dinosaurů, ptakoještěrů a dalších velkých obratlovců, otevřely se najednou lidstvu dveře do dávných geologických období, o kterých do té doby nemělo ani tušení. Právě o fascinující historii předvědeckých i vědeckých objevů zkamenělin, které nás přivedly až k současnému stavu poznání, pojednává tato kniha. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Hobby | Příroda | Neživá příroda od CPress naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Recenze Vladimír Socha: Objevy pod vrstvami času

Přidáno: 25. května 2018

Přidáno: 24. května 2018

Přidáno: 23. května 2018

Přidáno: 22. května 2018

Přidáno: 19. května 2018

Tom, 15. listopadu 2016


PRO:   Zajímavý přehled dějin objevování dinosaurů i dalších pravěkých tvorů.

Doporučuji nejen zájemcům o problematiku.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Vladimír Socha: Objevy pod vrstvami času

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.