Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vladimír Přibský: Valdštejn a Eleonora

Próza - beletrie

Vladimír Přibský: Valdštejn a Eleonora

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Historikové mnoha generací již několik staletí hledají pádný důkaz o Valdštejnově zradě a krocích, jež ho měly dovést až na český trůn. Všeobecně se má za to, že Valdštejna odrovnaly dvorské intriky a zejména závist generálů, kteří neoplývali takovými vojenskými schopnostmi jako tenhle "český parvenu", jak ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Valdštejn a Eleonora
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Přibský: Valdštejn a Eleonora koupíte i tady

Specifikace Vladimír Přibský: Valdštejn a Eleonora

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 88 Kč

Historikové mnoha generací již několik staletí hledají pádný důkaz o Valdštejnově zradě a krocích, jež ho měly dovést až na český trůn. Všeobecně se má za to, že Valdštejna odrovnaly dvorské intriky a ... a dál?

Produkt Vladimír Přibský: Valdštejn a Eleonora

Vladimír Přibský: Valdštejn a Eleonora - parametry

Název produktu: Vladimír Přibský: Valdštejn a Eleonora
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 88 Kč
Maximální cena: 209 Kč
Ušetríte až: 121 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Historikové mnoha generací již několik staletí hledají pádný důkaz o Valdštejnově zradě a krocích, jež ho měly dovést až na český trůn. Všeobecně se má za to, že Valdštejna odrovnaly dvorské intriky a zejména závist generálů, kteří neoplývali takovými vojenskými schopnostmi jako tenhle "český parvenu", jak mu s oblibou říkali. Autor však nabízí ještě jiné vysvětlení Valdštejnova pádu. Dosud se všeobecně mlčelo o tajném vztahu Valdštejna k císařovně Eleonoře, druhé manželce Ferdinanda II. Nenašly se k tomu žádné listinné důkazy. V knize nám o této lásce podává svědectví páter Diego Quiroga, nenápadný španělský kapucín, zpovědník a zároveň důvěrník císařovny. Zpočátku se Quiroga považoval za Valdštejnova přítele, ovšem jen do té doby, než se tahle avantýra u dvora provalila. Ferdinand II., který dosud tvrdošíjně odmítal všechny pokusy dvorské válečné rady zbavit Valdštejna vrchního velení císařské armády, se na počátku roku 1634 zčistajasna rozhodl s "valdštejnským problémem" co nejrychleji skoncovat. Provedl to vskutku po svém: nechal "zrádce" Valdštejna v Chebu 25. února 1634 zavraždit. Jakmile se o tom císařovna Eleonora dověděla, rozhodla se okamžitě skoncovat se životem… Tento jímavý a zároveň vzrušující příběh o lásce a zradě jako by potvrzoval starou známou pravdu, že i zdánlivě nevysvětlitelným historickým záhadám lze přijít na kloub, pokud se řídíme poznatkem Ludvíka IV., lapidárně shrnutého do slavného rčení cherchez la femme. Zápisky pátera Quirogy, zpovědníka císařovny Příběh pojednává o královně Eleonoře, druhé manželce Ferdinanda II. Původem Italka si na Rakouský dvůr nikdy nezvykla a ani rakouská šlechta ji nikdy doopravdy nepřijala za svoji. Autor se zaměřuje na dvorské intriky, vztahy a život královny.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.