Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vladimír Merta: Struny ve větru (CD)

Knihy

Vladimír Merta: Struny ve větru (CD)

Hodnocení: 1x
  • 4

Vladimír Merta : Struny ve větru (CD): Dvojice CD se záznamem poezie zhudebněné a zpívané Vladimírem Mertou představuje některé z pozapomenutých „čítankových“ básníků, převážně Josefa Horu a Viktora Dyka. Dvojalbum je určeno zájemcům o poezii, naše městské písničkářství a folkovou hudbu, dále pro zájemce o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Merta: Struny ve větru (CD) koupíte i tady

Specifikace Vladimír Merta: Struny ve větru (CD)

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 225 Kč

Album je určeno zájemcům o poezii, naše městské písničkářství a folkovou hudbu, dále pro zájemce o neoficiální hudební scénu 80. let minulého století, kdy Vladimír Merta začal v období svých pravideln ... a dál?

Produkt Vladimír Merta: Struny ve větru (CD)

Vladimír Merta: Struny ve větru (CD) - parametry

Název produktu: Vladimír Merta: Struny ve větru (CD)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 225 Kč
Maximální cena: 285 Kč
Ušetríte až: 60 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vladimír Merta : Struny ve větru (CD): Dvojice CD se záznamem poezie zhudebněné a zpívané Vladimírem Mertou představuje některé z pozapomenutých „čítankových“ básníků, převážně Josefa Horu a Viktora Dyka. Dvojalbum je určeno zájemcům o poezii, naše městské písničkářství a folkovou hudbu, dále pro zájemce o neoficiální hudební scénu 80. let minulého století, kdy Vladimír Merta začal v období svých pravidelných zákazů postupně zhudebňovat některé české básníky. Dramaturgicky základní osu alba tvoří Horova a Dykova poezie, pro určitou pestrost jsou zařazeny i vybrané Čapkovy a Nezvalovy překlady francouzské poezie, básně Jiřího Ortena, Boris Pasternak v Horově překladu a rovněž pocta Josefu Horovi z pera Jaroslava Seiferta. První disk nabízí raritní a nedostupné nahrávky zhudebněné poezie Struny ve větru, které vyšly pouze na magnetofonové kazetě v roce 1989. Druhé CD přináší další dobové nahrávky, které na kazetu zařazeny již nebyly, včetně několika vlastních Mertových písní, které svět poezie nějak zachycují. Jako závěrečný bonus autor připojil nahrávku písně Bratrství jediného podpisu z roku 1992, která vystihuje duševní svět autorů píšících v nesvobodném období. Tracklist: CD 1 1. Struny ve větru (Josef Hora) 2. Kouzelné květy (Josef Hora) 3. Helouan (Josef Hora) 4. Máchovské variace (Josef Hora) 5. Bílá, růžová, rudá (Josef Hora) 6. Ubývá měsíce (Josef Hora) 7. Pro děti (Jiří Orten) 8. Ústa (Josef Hora) 9. Ptáče (Viktor Dyk) 10. Má bohéma (Arthur Rimbaud, překlad Vítězslav Nezval) 11. Čas (Josef Hora) 12. Podzim (Josef Hora) 13. Léto (Josef Hora) 14. V osamění (Josef Hora) 15. Milencům nevěřte (Viktor Dyk) 16. Srpen (Josef Hora) 17. Otevři, neotvírej (Josef Hora) 18. Krahujec (Jiří Orten) 19. Helouan (Jaroslav Seifert) CD 2 1. Být... (Vladimír Merta) 2. Plíží se večery (Viktor Dyk) 3. Kupředu (Viktor Dyk) 4. Nestačí role (Viktor Dyk) 5. Já byl jsem smutný (Viktor Dyk) 6. Za krásné jarní noci... (Viktor Dyk) 7. Svůj celý smutek nelze nikdy říc´ (Viktor Dyk) 8. Otázky (Viktor Dyk) 9. Bílá noc (Josef Hora) 10. Sedmihradská země (Viktor Dyk) 11. Cokoliv z Hrubína (Vladimír Merta) 12. Ulice (Josef Hora) 13. Zvučící klavír (Boris Pasternak, překlad Josef Hora) 14. Válka (Josef Hora) 15. A klasy vstávají a klasy rostou (Viktor Dyk) 16. Puklá váza (Sully Prudhomme, překlad Karel Čapek) 17. Děvče hovoří (Jean Moreas, překlad Karel Čapek) 18. Fragment (Viktor Dyk) 19. Básník a vítr (Vladimír Merta) 20. Bratrství jediného podpisu (Vladimír Merta)  


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.