Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vladimír Liška: Největší tajemství Ježíše z Nazaretu

Knihy

Vladimír Liška: Největší tajemství Ježíše z Nazaretu

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Vladimír Liška, Existují pojmy, o jejichž obsahu a významu se již nepochybuje, o nichž jako by již vše bylo řečeno a známo. Jedním z nich je i ústřední postava křesťanského náboženství Ježíš z Nazaretu. Vladimír Liška se opět vydává na historickou výpravu za spornými a nevyjasněnými otázkami, které čeří vody ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Liška: Největší tajemství Ježíše z Nazaretu koupíte i tady

Specifikace Vladimír Liška: Největší tajemství Ježíše z Nazaretu

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 162 Kč

Existují pojmy, o jejichž obsahu a významu se již nepochybuje, o nichž jako by již vše bylo řečeno a známo. Jedním z nich je i ústřední postava křesťanského náboženství Ježíš z Nazaretu. Vladimír Liška se opět vydává na historickou výpravu za spornými a nevyjasněnými otázkami, které čeří vody představám, o nichž nám dnes ani nenapadne chovat pochybnosti. Zde je několik témat, jimž autor věnoval svou pozornost: Do jaké míry jsou biblická evangelia autentická? Jaké je pozadí mýtu o židovském králi? Jak se na » ... a dál?

Produkt Vladimír Liška: Největší tajemství Ježíše z Nazaretu

Vladimír Liška: Největší tajemství Ježíše z Nazaretu - parametry

Název produktu: Vladimír Liška: Největší tajemství Ježíše z Nazaretu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 162 Kč
Maximální cena: 258 Kč
Ušetríte až: 96 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Vladimír Liška, Existují pojmy, o jejichž obsahu a významu se již nepochybuje, o nichž jako by již vše bylo řečeno a známo. Jedním z nich je i ústřední postava křesťanského náboženství Ježíš z Nazaretu. Vladimír Liška se opět vydává na historickou výpravu za spornými a nevyjasněnými otázkami, které čeří vody představám, o nichž nám dnes ani nenapadne chovat pochybnosti. Zde je několik témat, jimž autor věnoval svou pozornost: Do jaké míry jsou biblická evangelia autentická? Jaké je pozadí mýtu o židovském králi? Jak se na Ježíšově výchově podíleli nenápadní esejci? Proč byl Ježíš ukřižován a nikoli ukamenován? Jak se staví dnešní věda k takzvaným zázrakům? Kolik apoštolů Ježíše nakonec zradilo? Jakto, že Kristus zemřel už za 3 hodiny? Proč se z pronásledované církve nakonec stala totalitní moc? Z hlediska psychologického upozorňuje na možnost, že způsob, jakým bylo s Ježíšovým učením a událostmi kolem jeho ukřižování naloženo vzápětí po jeho „vzkříšení“ a tedy ještě za jeho života, mohl být pro Ježíše důvodem k hlubokému rozčarování.Druh sortimentu : Kniha, Největší tajemství Ježíše z Nazaretu, Jazyk : Čeština, Počet stran : 286 Velcí lidé jsou jako meteory, určené spálit zemi - zní slavný výrok Napoleona Bonaparta, jímž se nepochybně mínil sám kvalifikovat. Moc je opojná a ne každý, komu byla v průběhu dějin dána, ji dokázal snést. V této knize, jejíž podtitul zní také 'vůdcové, fanatici a oběti', máte možnost nahlédnout do osudu těch, jimž se moc stala osudnou a jejichž nesmazatelné stopy v lidských dějinách za sebou zanechaly i řadu otazníků. Kde se vzalo Hitlerovo elektrizující charizma a proč pohaslo? Jak se potulný kazatel Rasputin mohl stát vládcem carského Ruska? Skončil Napoleon skutečně ve vyhnanství? Proč je pro nás Cesare Borgia synonymem zla? Jak se stal z historického knížete Vlada Draculy fiktivní 'ďábel noci'? Podobné otázky vyvstávají i u osob z českých dějin, ať je to Jan Želivský, prezident Masaryk nebo prvorepublikový generál Gajda. (po stopách největšího světového mýtu) (po stopách největšího světového mýtu) Největší tajemství Ježíše z Nazaretu - Po stopách největšího světového mýtu (Vladimír Liška) - Jak se zrodil Mesiáš - Tajemný agent esejců - Přežil Kristus svou smrt - Utajené evangelium Největší tajemství Ježíše z Nazaretu - Po stopách největšího světového mýtu (Vladimír Liška) - Jak se zrodil Mesiáš - Tajemný agent esejců - Přežil Kristus svou smrt - Utajené evangelium Formát: 153,0 x 211,0 x 28,0 mm Počet stran: 286 Podtitul: Po stopách největšího světového mýtuAutor: Vladimír LiškaEdice: Záhady a mystériaRok vydání­: 2002Vazba: Pevná bez přebalu matnáISBN: 80-86179-85-0Počet stran: 286Rozměry: 211,0 x 153,0 x 28,0 Unable to connect to the remote server


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.