Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vladimír Körner: Smrt svatého Vojtěcha

Knihy

Vladimír Körner: Smrt svatého Vojtěcha

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Smrt svatého Vojtěcha - Vladimír Körner. Další historický román Vladimíra Körnera z roku 1993 pojednává o životě a době svatého Vojtěcha, tedy o letech kolem roku 1000. Jedná se sice o vůbec nejstarší dobu, do které Körner své dílo zasadil, ale můžeme – podobně jako v ostatních jeho románech – nacházet jasné paralely ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78199

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Körner: Smrt svatého Vojtěcha koupíte i tady

Specifikace Vladimír Körner: Smrt svatého Vojtěcha

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 156 Kč

Další historický román Vladimíra Körnera z roku 1993 pojednává o životě a době svatého Vojtěcha, tedy o letech kolem roku 1000. Jedná se sice o vůbec nejstarší dobu, do které Körner své dílo zasadil, ... a dál?

Produkt Vladimír Körner: Smrt svatého Vojtěcha

Vladimír Körner: Smrt svatého Vojtěcha - parametry

Název produktu: Vladimír Körner: Smrt svatého Vojtěcha
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 156 Kč
Maximální cena: 238 Kč
Ušetríte až: 82 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Smrt svatého Vojtěcha - Vladimír Körner. Další historický román Vladimíra Körnera z roku 1993 pojednává o životě a době svatého Vojtěcha, tedy o letech kolem roku 1000. Jedná se sice o vůbec nejstarší dobu, do které Körner své dílo zasadil, ale můžeme – podobně jako v ostatních jeho románech – nacházet jasné paralely k současnosti, k lidskému jednání a bytí. To se ostatně podle Körnera příliš nemění, stále jsme v osidlech mocenských bojů i soukromých bojů se svědomím. I před úzkostmi, tísní a neustálým připomenutím smrti v dějinných souvislostech, před kterou není úniku. Dobová kritika se dokonce zmiňovala o tom, že se jedná o „existenciální“ román, ve kterém je „vše sepsáno v předem daném scénáři, přičemž lidské dějiny jsou pouze jeho inscenací.“ (Jan Schneider). Rozšiřování křesťanství a vznik českého státu byly ostatně pro Vladimíra Körnera lákavé – jeho novela vyšla totiž v roce 1993, kdy se opět ustanovovala nová podoba našeho státu a paralely s dobou sv. Vojtěcha jsou více než zřetelné. Úvahy o české státnosti jsou navíc podkresleny typickou obrazností, až fi lmovým viděním, které jen dokresluje atmosféru středověku. Smrt svatého Vojtěcha - Vladimír Körner od nakladatelství Dauphin v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Vladimír Körner, Druh sortimentu : Kniha, Smrt svatého Vojtěcha, Jazyk : Čeština, Počet stran : 146


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.