Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Vladimír Karpenko, Milan Kodíček: Biofysikální chemie

Učebnice/Odborná literatura

Vladimír Karpenko, Milan Kodíček: Biofysikální chemie cena od 0 Kč

Vladimír Karpenko, Milan Kodíček: Biofysikální chemie

Hodnocení: 1x
  • 4

Biofysikální chemie - Karpenko Vladimír, Kodíček MIlan. Biofysikální chemie je interdisciplinární obor zabývající se aplikací fysikálně-chemických přístupů při řešení biologických problémů. Probíraná látka je v knize rozdělena do tří oblastí. První z nich zahrnuje analysu biologicky významných jevů, pro jejichž ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Vladimír Karpenko, Milan Kodíček: Biofysikální chemie - parametry

Název produktu: Vladimír Karpenko, Milan Kodíček: Biofysikální chemie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Biofysikální chemie - Karpenko Vladimír, Kodíček MIlan. Biofysikální chemie je interdisciplinární obor zabývající se aplikací fysikálně-chemických přístupů při řešení biologických problémů. Probíraná látka je v knize rozdělena do tří oblastí. První z nich zahrnuje analysu biologicky významných jevů, pro jejichž chápání je fysikálně-chemický přístup rozhodující; řadíme sem celý soubor problémů spojených s bioenergetikou, nekovalentními interakcemi, strukturou vody, kinetickou analysou biologických procesů a ději na membránách. Druhým okruhem je využití fysikálních metod v biologii; podrobněji jsou vysvětleny principy a aplikace spektrofotometrie, fluorimetrie, kalorimetrie, cirkulárního dichroismu, rentgenové krystalografie, nukleární magnetické resonance, radiometrie a výpočetních metod, používaných při určování prostorové struktury biomakromolekul. Třetí okruh, který prostupuje celou učebnicí, tvoří kvantitativní problémy, s nimiž se v biochemických a biologických laboratořích setkáváme a pro jejichž řešení je fysikálně-chemický přístup nezbytný; jednotlivé kapitoly jsou doplněny řadou řešených příkladů, které probíranou látku ilustrují. Zvláštností této učebnice jsou krátké vložené fejetony, pomocí nichž je obtížná látka srozumitelnějším způsobem převyprávěna. Kniha je pojata jako základní učebnice; je určena jak studentům přírodovědných oborů, tak pracovníkům zabývajícím se biochemií, biologií, biomedicínou a příbuznými obory, ale také všem, kdo se chtějí blíže seznámit s biofysikální chemií. Biofysikální chemie - Karpenko Vladimír, Kodíček MIlan od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Biofyzikální chemie je poměrně široce definovaný obor spojující různé disciplíny. Vychází z fyzikální chemie, jejíž zásady aplikuje na biologické systémy, takže se kombinuje především s biochemií. Kniha je pojata jako základní učebnice a zahrnuje informace, které mohou posloužit čtenářům při dalším, hlubším studiu některých oblastí tohoto oboru. V jednotlivých kapitolách jsou probrány hlavní bloky fyzikální chemie, energetika, elektrochemie a kinetika chemických reakcí vztažené na problémy biochemické a biologické. Další kapitoly jsou věnovány některým důležitým metodám používaným v této oblasti výzkumu, přičemž jsou popsány jejich principy a možnosti použití. Kniha je určena jak studentům přírodovědných oborů, tak těm, kdo se chtějí blíže seznámit s biofyzikální chemií.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.