Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vladimir Jakovl Propp: Morfologie pohádky a jiné studie

Knihy

Vladimir Jakovl Propp: Morfologie pohádky a jiné studie

Hodnocení: 1x
  • 4

„To, co v Proppově práci překvapí především, je přesnost jeho anticipací budoucích úvah,“ přiznává Clau de Lévi-Strauss ve své polemice s V. J. Proppem. Editoři čtenářsky úspěšného výboru z díla, stěžejního v kontextu strukturální folkloristiky, přibližují osobnost V. J. Proppa v záběru podstatně širším, než jaký ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86451
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimir Jakovl Propp: Morfologie pohádky a jiné studie koupíte i tady

Specifikace Vladimir Jakovl Propp: Morfologie pohádky a jiné studie

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 241 Kč

Snaha o odhalení zákona promítání skutečnosti do folkloru byla smyslem Proppovy badatelské práce a je patrná i ve studiích výboru, který si klade za cíl představit tuto vůdčí osobnost nezdiskreditované sovětské folkloristiky v co nejširším záběru. Kromě Morfologie pohádky obsahuje publikace i dosud česky nevydané studie ze sborníku Folklor a skutečnost, jež se vztahují k tématům pohádek, mýtu a uměleckého ztvárnění skutečnosti ve folkloru. ... a dál?

Produkt Vladimir Jakovl Propp: Morfologie pohádky a jiné studie

Vladimir Jakovl Propp: Morfologie pohádky a jiné studie - parametry

Název produktu: Vladimir Jakovl Propp: Morfologie pohádky a jiné studie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 241 Kč
Maximální cena: 322 Kč
Ušetríte až: 81 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

„To, co v Proppově práci překvapí především, je přesnost jeho anticipací budoucích úvah,“ přiznává Clau de Lévi-Strauss ve své polemice s V. J. Proppem. Editoři čtenářsky úspěšného výboru z díla, stěžejního v kontextu strukturální folkloristiky, přibližují osobnost V. J. Proppa v záběru podstatně širším, než jaký určil – ne zcela oprávněně – fomalistický charakter světově proslulé Morfologie pohádky. Studie vybrané ze sborníku Folklór a skutečnost umožňují celistvější pohled na tematickou skladbu i metodologickou orientaci Proppova díla, které má své těžiště v problematice vztahu mezi skutečností a jejím ztvárněním ve folklóru. Propp byl přesvědčen, že tento vztah se řídí určitou zákonitostí, jež se promítá do celé struktury folklórní tvorby. Se snahou odhalit tento zákon je spojen smysl a cíl jeho celoživotní badatelské činnosti. Publikace je rozdělena do dvou částí: I. Morfologie pohádky; II. Výběr ze studií vztahujících se k tematice pohádek (Transformace kouzelných pohádek, dvě kapitoly z

kníhy Historické kořeny kouzelné pohádky, Rituální smích ve folklóru – K původu pohádky o Nezasmálce, Kumulativní pohádka), mýtu (Motiv zázračného zrození, Oidipus ve světle folklóru) a specifické činnosti uměleckého ztvárnění skutečnosti ve folklóru (Folklór a skutečnost, Žánrová soustava ruského folklóru). Morfologie pohádky a jiné studie - Vladimír Jakolevič Propp od authora Vladimír Jakolevič Propp a nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Morfologie pohádky a jiné studie - Propp Vladimir Jakovlevič Snaha o odhalení zákona promítání skutečnosti do folkloru byla smyslem Proppovy badatelské práce a je patrná i ve studiích výboru, který si klade za cíl představit tuto vůdčí osobnost nezdiskreditované sovětské folkloristiky v co nejširším záběru. Kromě Morfologie pohádky obsahuje publikace i dosud česky nevydané studie ze sborníku Folklor a skutečnost, jež se vztahují k tématům pohádek, mýtu a uměleckého ztvárnění skutečnosti ve folkloru. z kategorie Knihy | Odborná literatura od H+H naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.