Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vladimír Havlík: Z evolučního hlediska

Knihy

Vladimír Havlík: Z evolučního hlediska

Hodnocení: 1x
  • 4

Z evolučního hlediska – Pojem evoluce v současné filosofii - Vladimír Havlík, Tomáš Hříbek, Juraj Hvorecký, Jiří Nosek, Zuzana Parusniková. Lze rozlišit vědu, jakou je Darwinova teorie evoluce, od pavědy, jakou je kreacionismus? Jaký je vlastně dosah darwinismu - je omezen na biologickou sféru, nebo jej lze zobecnit ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Havlík: Z evolučního hlediska koupíte i tady

Specifikace Vladimír Havlík: Z evolučního hlediska

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 162 Kč

Lze rozlišit vědu, jakou je Darwinova teorie evoluce, od pavědy, jakou je kreacionismus? Jaký je vlastně dosah darwinismu je omezen na biologickou sféru, nebo jej lze zobecnit v univerzální teorii vývoje? Umožní nám pochopit nejen povahu našich těl, ale i našich myslí? Zdůvodníme studiem našeho evolučního původu své morální závazky? A ospravedlníme jím svůj nárok na objektivní poznání? Podobné otázky si kladou autoři první české publikace, která systematicky mapuje vliv moderní evoluční teorie na klíčové oblasti » ... a dál?

Produkt Vladimír Havlík: Z evolučního hlediska

Vladimír Havlík: Z evolučního hlediska - parametry

Název produktu: Vladimír Havlík: Z evolučního hlediska
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 162 Kč
Maximální cena: 223 Kč
Ušetríte až: 61 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Z evolučního hlediska – Pojem evoluce v současné filosofii - Vladimír Havlík, Tomáš Hříbek, Juraj Hvorecký, Jiří Nosek, Zuzana Parusniková. Lze rozlišit vědu, jakou je Darwinova teorie evoluce, od pavědy, jakou je kreacionismus? Jaký je vlastně dosah darwinismu - je omezen na biologickou sféru, nebo jej lze zobecnit v univerzální teorii vývoje? Umožní nám pochopit nejen povahu našich těl, ale i našich myslí? Zdůvodníme studiem našeho evolučního původu své morální závazky? A ospravedlníme jím svůj nárok na objektivní poznání? Podobné otázky si kladou autoři první české publikace, která systematicky mapuje vliv moderní evoluční teorie na klíčové oblasti filosofie - filosofii vědy a mysli, etiku a teorii poznání. Obecněji se kniha řadí do proudu současného filosofického naturalismu, ačkoli autoři nezaujímají vůči naturalismu vždy stejné postoje. První dvě kapitoly se týkají filosofie vědy a jejich cílem je vyjasnění vědeckého statusu darwinistické teorie evoluce. Další se zaměřují na evoluční teorii mysli a etiku a poslední dvě kapitoly mapují současné evoluční teorie poznání, které sdílejí naději, že náš nárok na objektivní poznání lze podpořit přihlédnutím k evoluční historii tohoto poznání, případně poznávacích schopností. Z evolučního hlediska – Pojem evoluce v současné filosofii - Vladimír Havlík, Tomáš Hříbek, Juraj Hvorecký, Jiří Nosek, Zuzana Parusniková od nakladatelství Filosofia v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Z evolučního hlediska - Pojem evoluce v současné filosofii - Vladimír Havlík;Tomáš Hříbek. V současném filosofickém myšlení hraje teorie evoluce ústřední

roli, od evoluční epistemologie až po touto teorií motivovanou

etiku. V první části publikace autoři usilují o vyjasnění vědeckého

statusu teorie evoluce: T. Hříbek jejím srovnáním s různými formami

kreacionismu a V. Havlík analýzou formy univerzálních principů

evoluce. Ve druhé části se J. Hvorecký věnuje pokusům o

naturalizaci mentálních stavů, zatímco T. Hříbek zkoumá předpoklady

a důsledky darwinistických koncepcí etiky. Studie J. Noska a Z.

Parusnikové v posledním oddílu knihy jsou věnovány evoluční teorii

poznání. Publikace: Z evolučního hlediska - Pojem evoluce v současné filosofii - Vladimír Havlík;Tomáš Hříbek.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.