Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vladimír Bružeňák, Josef Macke: Morový rok 2. - Karlovarsko

Knihy

Vladimír Bružeňák, Josef Macke: Morový rok 2. - Karlovarsko

Hodnocení: 0x
  • 4

Kniha volně navazuje na 1. díl Sokolovsko. Tak jako v předcházejícím díle i zde se seznámíte s problematikou nárůstu česko-německých rozporů ve 30. letech a to nyní s ohledem na Karlovarsko. Hlavní osou je pak opět vylíčení všech známých, méně známých i zcela neznámých událostí ze září 1938 v dané oblasti. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.98693
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Morový rok 2. - Karlova..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Bružeňák, Josef Macke: Morový rok 2. - Karlovarsko koupíte i tady

Specifikace Vladimír Bružeňák, Josef Macke: Morový rok 2. - Karlovarsko

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 291 Kč

Kniha – autor Vladimír Bružeňák; Josef Macke, 352 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá. Kniha volně navazuje na 1. díl Sokolovsko. Tak jako v předcházejícím díle i zde se seznámíte s problematikou nárůstu česko-německých rozporů ve 30. letech a to nyní s ohledem na Karlovarsko. Hlavní osou je pak opět vylíčení všech známých, méně známých i zcela neznámých událostí ze září 1938 v dané oblasti. Karlovarsko jistě nebylo v ono pohnuté září tak bouřlivé jako Sokolovsko, nicméně i zde bylo na okresech Karlovy Vary, » ... a dál?

Produkt Vladimír Bružeňák, Josef Macke: Morový rok 2. - Karlovarsko

Vladimír Bružeňák, Josef Macke: Morový rok 2. - Karlovarsko - parametry

Název produktu: Vladimír Bružeňák, Josef Macke: Morový rok 2. - Karlovarsko
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 291 Kč
Maximální cena: 390 Kč
Ušetríte až: 99 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha volně navazuje na 1. díl Sokolovsko. Tak jako v předcházejícím díle i zde se seznámíte s problematikou nárůstu česko-německých rozporů ve 30. letech a to nyní s ohledem na Karlovarsko. Hlavní osou je pak opět vylíčení všech známých, méně známých i zcela neznámých událostí ze září 1938 v dané oblasti. Karlovarsko jistě nebylo v ono pohnuté září tak bouřlivé jako Sokolovsko, nicméně i zde bylo na okresech Karlovy Vary, Jáchymov a Nejdek po nezdařeném henleinovském puči vyhlášeno stanné právo. Snad jen díky náhodě, díky štěstí neumřelo na Karlovarsku tolik odvážných a statečných jako na Sokolovsku. Přesto i zde tekla krev, umírali lidé. Karlovy Vary patřily mezi jedno z významných center henleinovského hnutí v Československu. Vždyť právě zde se henleinovci poprvé veřejně přihlásili k myšlenkám nacistického národního socialismu. Kniha doplňuje dobová hlášení, záznamy kronik také o lidský rozměr v podobě líčení osudů některých českých četníků, policistů, příslušníků finanční stráže, vojáků. Nechybí ale i pohled obyčejných lidí – železničářů, učitelů apod. Vše je opět doprovázeno velice bohatou fotodokumentací. Karlovy Vary patřily mezi jedno z významných center henleinovského hnutí v Československu. Právě zde se henleinovci poprvé veřejně přihlásili k myšlenkám nacistického národního socialismu. Snad jen díky náhodě, díky štěstí neumřelo na Karlovarsku tolik odvážných a statečných jako na Sokolovsku. Přesto i zde tekla krev, umírali lidé. Kniha se podrobně zabývá nárůstem česko-německých rozporů v oblasti Sokolovska a Karlovarska ve 30. letech, zejména pak vzrůstem henleinovského hnutí. Hlavní osou je pak vylíčení všech známých, méně známých i zcela neznámých událostí ze září 1938 v oblasti. Vše doprovázeno velice bohatou fotodokumentací, včetně taktéž zcela neznámých snímků událostí a osobností. Morový rok 2. díl - Karlovarsko - Vladimír Bružeňák, Josef Macke od authora Vladimír Bružeňák, Josef Macke a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Vladimír Bružeňák; Josef Mackekronika tragického roku 1938 na Sokolovsku a KarlovarskuSvět křídelKniha, čeština, 352 stran


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.