Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Vittorio Giardino: Jonáš Fink - Dětství

Knihy pro děti a mládež

Vittorio Giardino: Jonáš Fink - Dětství

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Dětství – Jonáš Fink 1. - Vittorio Giardino. Sága je prvním ze tří dílů vypravujících příběh mladého Čechoslováka mezi lety 1950–1968 a dále. S odkazem na Josefa K. také Jonáš F. bloumá pražskými ulicemi. Město však není Praha Kafkova, ale šedivá Praha za časů Stalina. Skvělé zobrazení stalinistické Prahy s její ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vittorio Giardino: Jonáš Fink - Dětství koupíte i tady

Specifikace Vittorio Giardino: Jonáš Fink - Dětství

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 123 Kč

Komiks Jonáš Fink: dětství, je prvním ze tří dílů, vypravující příběh mladého Čechoslováka mezi lety 1950-1968 a dále. Jako Josef K., také Jonáš F. bloumá pražskými ulicemi. Město však není Praha Kafkova, ale šedivá Praha za časů Stalina. Události, které Giardino vypráví, začínají v srpnu 1950. V půl páté ráno vtrhne policie do Finkovic domu a zatkne doktora Artura, Jonášova otce. Od tohoto momentu autor očima chlapce líčí hrůzy a utrpení stalinismu. Komiksový způsob vyprávění je nemilosrdný, a proto tak vý » ... a dál?

Produkt Vittorio Giardino: Jonáš Fink - Dětství

Vittorio Giardino: Jonáš Fink - Dětství - parametry

Název produktu: Vittorio Giardino: Jonáš Fink - Dětství
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 123 Kč
Maximální cena: 189 Kč
Ušetríte až: 66 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Dětství – Jonáš Fink 1. - Vittorio Giardino. Sága je prvním ze tří dílů vypravujících příběh mladého Čechoslováka mezi lety 1950–1968 a dále. S odkazem na Josefa K. také Jonáš F. bloumá pražskými ulicemi. Město však není Praha Kafkova, ale šedivá Praha za časů Stalina. Skvělé zobrazení stalinistické Prahy s její šikanou a omezenou svobodou. Země, která je pod tlakem komunistického režimu předělána na vůdcovskou, autoritativní a sadistickou, zachycená pohledem židovského dítěte. Na pozadí stojí současná historie. V únoru 1948 se komunisté chopili moci v Československu. A začaly čistky, ne odpůrcům, ne svobodě, ne židovství a sionismu, který byl definován jako jeden z „úhlavních nepřátel dělnické třídy“. Vittorio Giardino vypráví tyto neradostné kapitoly českých dějin pomocí příhod Jonáše Finka, chlapce, který jednoho dne vidí, jak je jeho otec bezdůvodně a bez obvinění odvlečen policií. Rozpadnou se tak všechny sny a plány a začne se vršit série útlaků a problémů.Na malého Jonáše volají jeho kamarádi na ulici „svině“, aniž by vlastně věděli proč, je vyloučen ze školy, a přes to všechno je na něm, aby se staral o matku, která zůstala bez peněz.Ti dva musí opustit svůj domov, Jonáš je nucen pracovat jako poslíček a podřizovat se přáním zralé korpulentní dámy, která ho nejdříve vyprovokuje a potom udá. Osobní roviny uvnitř příběhu dávají poznat dobu lépe než jakákoli kniha. Historie je vysvětlena srozumitelně, protože není abstraktní, ale vypráví lidský příběh. Je to životní situace, ve které je téměř slyšet: Tohle se tu opravdu dělo. Sága Jonáše Finka je tedy vlastně, jak říká kreslíř, „příběh z druhé strany hranice. Z doby, kdy hranice ještě existovala“. Dětství – Jonáš Fink 1. - Vittorio Giardino od nakladatelství v kategorii Beletrie | Sci-fi, Fantasy a Komiksy | Komiksy | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Jonáš Fink - DĚTSTVÍ - Vittorio Giardino. Komiks Jonáš Fink: dětství, je prvním ze tří dílů, vypravující

příběh mladého Čechoslováka mezi lety 1950-1968 a dále. Jako Josef

K., také Jonáš F. bloumá pražskými ulicemi. Město však není Praha

Kafkova, ale šedivá Praha za časů Stalina. Události, které Giardino

vypráví, začínají v srpnu 1950. V půl páté ráno vtrhne policie do

Finkovic domu a zatkne doktora Artura, Jonášova otce. Od tohoto

momentu autor očima chlapce líčí hrůzy a utrpení stalinismu.

Komiksový způsob vyprávění je nemilosrdný, a proto tak vý Publikace: Jonáš Fink - DĚTSTVÍ - Vittorio Giardino.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.