Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Vítězslav Sommer: Angažované dějepisectví

Knihy osobnosti a fakta

Vítězslav Sommer: Angažované dějepisectví

Hodnocení: 1x
  • 4

Angažované dějepisectví - Vítězslav Sommer Kniha se zabývá vývojem stranické historiografie mezi lety 1950-1970 v kontextu proměn československého komunismu. Stranické dějepisectví vzniklo na počátku padesátých let jako zvláštní historiografický projekt fungující v rámci aparátu komunistické strany, jehož úkolem bylo ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Angažované dějepisectví
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vítězslav Sommer: Angažované dějepisectví koupíte i tady

Specifikace Vítězslav Sommer: Angažované dějepisectví

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 250 Kč

Kniha se zabývá vývojem stranické historiografie mezi lety 1950-1970 v kontextu proměn československého komunismu. Stranické dějepisectví vzniklo na počátku padesátých let jako zvláštní historiografic ... a dál?

Produkt Vítězslav Sommer: Angažované dějepisectví

Vítězslav Sommer: Angažované dějepisectví - parametry

Název produktu: Vítězslav Sommer: Angažované dějepisectví
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 250 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 149 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Angažované dějepisectví - Vítězslav Sommer Kniha se zabývá vývojem stranické historiografie mezi lety 1950-1970 v kontextu proměn československého komunismu. Stranické dějepisectví vzniklo na počátku padesátých let jako zvláštní historiografický projekt fungující v rámci aparátu komunistické strany, jehož úkolem bylo zpracovávat minulost KSČ a dělnického hnutí. Mělo být novou historiografií, která se odřízne od tradic takzvané buržoazní historické vědy a stane se dějepisectvím odpovídajícím nárokům probíhající socialistické revoluce. Vývoj stranické historiografie jakoby kopíroval vývoj československého komunismu. Prošla stalinistickou, poststalinistickou a reformně komunistickou fází. Ambicí předkládané monografie je ukázat historiografii jako kulturně-politický fenomén, který citlivě reaguje na aktuální politický a společenský vývoj a sám se na něm aktivně podílí. Kniha analyzuje vznik reformně komunistického historického myšlení v širším politickém a sociálním kontextu. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Moderní dějiny (19. – 20. století) | Československá republika (1918 – 1991) od Nakladatelství Lidové noviny naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.