Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vítězslav Nezval: Moře láska má

Próza - beletrie

Vítězslav Nezval: Moře láska má

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Moře láska má - Vítězslav Nezval. Čtenářský výbor Moře láska má se obrací k básním, které by měly oslo-vit mladého čtenáře (od 13 let), měly by být prvním dotykem s Nezva-lovou jedinečnou poezií, jež se nesmazatelně zapsala do dějin literatury 20. století. Soustřeďuje se proto na básně ovlivněné ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Moře láska má
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vítězslav Nezval: Moře láska má koupíte i tady

Specifikace Vítězslav Nezval: Moře láska má

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 155 Kč

Čtenářský výbor Moře láska má se obrací k básním, které by měly oslovit mladého čtenáře (od 13 let), měly by být prvním dotykem s Nezvalovou jedinečnou poezií, jež se nesmazatelně zapsala do dějin lit ... a dál?

Produkt Vítězslav Nezval: Moře láska má

Vítězslav Nezval: Moře láska má - parametry

Název produktu: Vítězslav Nezval: Moře láska má
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 155 Kč
Maximální cena: 268 Kč
Ušetríte až: 113 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Moře láska má - Vítězslav Nezval. Čtenářský výbor Moře láska má se obrací k básním, které by měly oslo-vit mladého čtenáře (od 13 let), měly by být prvním dotykem s Nezva-lovou jedinečnou poezií, jež se nesmazatelně zapsala do dějin literatury 20. století. Soustřeďuje se proto na básně ovlivněné asociativním prin-cipem, ve kterých se projevila básníkova schopnost pojmenovat kouzlo každodennosti, obyčejných věcí (Nezvalovo období poetismu), ukazuje jeho hravost i bezelstnou obrazotvornost. Zahrnuje také básně z dal-ších tvůrčích období; s ohledem na mladé čtenáře jsou citlivě vybrány verše ze surrealisticky laděných sbírek, a zejména z knížky Anička skří-tek a Slaměný Hubert. Neopomíjí ani intimní lyriku (Matka Naděje) a poslední sbírku Nedokončená. Výbor obsahuje především básně krat-šího rozsahu, z větších skladeb pak Abecedu. Nedílnou součástí knižní podoby nezvalovského výboru jsou objevné mezzotinty Jana Híska (který vůbec poprvé použil tuto techniku a je je-jím autorem) a grafická úprava Zdeňka Zieglera. V jejich péči vznikla kniha navazují na tradici skvělých obrazných doprovodů avantgardních sbírek. Publikace: Moře láska má - Vítězslav Nezval. Meander - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu matná - 72 str. - ISBN: 978-80-86283-84-5 - Kniha Vítězslav NezvalMeander 2010Kniha, čeština, 72 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.