Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vítězslav Houška, Zdeněk Pavlis: Železná Sparta 125

Knihy

Vítězslav Houška, Zdeněk Pavlis: Železná Sparta 125

Hodnocení: 0x
  • 4

Železná Sparta (125) 1893-2018 - Vítězslav Houška, Zdeněk Pavlis Chlapci z Manin, kteří holdovali lehkoatletickým disciplínám, jako skoku dalekému z místa a vrhu koulí obouruč, spojili se s vyznavači cyklistiky a slavnostně založili klub AC Praha. Načež velmi brzy, nicméně stejně slavnostně, vystoupili z tohoto klubu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.56971
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Železná Sparta 125
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Srovnání cen Vítězslav Houška, Zdeněk Pavlis: Železná Sparta 125

Specifikace Vítězslav Houška, Zdeněk Pavlis: Železná Sparta 125

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 326 Kč

Kniha - Nové vydání publikace přibližující historii i současnost Sparty vychází k 125. výročí jejího vzniku - autor Vítězslav Houška; Zdeněk Pavlis, 306 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá. Nové vydání publikace přibližující historii i současnost Sparty vychází k 125. výročí jejího vznikuChlapci z Manin, kteří holdovali lehkoatletickým disciplínám, jako skoku dalekému z místa a vrhu koulí obouruč, spojili se s vyznavači cyklistiky a slavnostně založili klub AC Praha. Načež velmi brzy, nicméně stejně slavnostně, » ... a dál?

Produkt Vítězslav Houška, Zdeněk Pavlis: Železná Sparta 125

Vítězslav Houška, Zdeněk Pavlis: Železná Sparta 125 - parametry

Název produktu: Vítězslav Houška, Zdeněk Pavlis: Železná Sparta 125
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 326 Kč
Maximální cena: 449 Kč
Ušetríte až: 123 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Železná Sparta (125) 1893-2018 - Vítězslav Houška, Zdeněk Pavlis Chlapci z Manin, kteří holdovali lehkoatletickým disciplínám, jako skoku dalekému z místa a vrhu koulí obouruč, spojili se s vyznavači cyklistiky a slavnostně založili klub AC Praha. Načež velmi brzy, nicméně stejně slavnostně, vystoupili z tohoto klubu a založili odštěpný závod jménem AC Královské Vinohrady. To bylo 16. listopadu 1893. Tenhle časový údaj píšeme v úplnosti proto, že jde o datum historické, o datum zrodu jednoho z nejslavnějších sportovních klubů na světě, jehož členové s chutí a vervou začali pěstovat veškeré tehdejší sportovní obory. „Míč kopaný“ zanesli do klubu bratři Rudlové, z nichž Václav byl prvním trenérem a kapitánem mužstva. Nějaký čas tihle hoši čekali, že bohaté město Královské Vinohrady podpoří snahy nového klubu nikoli slovem, ale i činem a nějakou zlatkou. Když se nedočkali podpory, rozhodli se z Vinohrad odejít a klub zrenovovat. Při valné hromadě se nahromadilo mnoho valných i nevalných návrhů, z nichž daleko nejpozoruhodnější patřil Vladimíru Horejcovi: „Nechť náš klub změní své dosavadní označení a nově se nazývá Athletic Club Sparta!“ Netřeba se zmiňovat, s jakým jásavým ohlasem byl tento návrh přijat. Naši předkové totiž byli milovníky patetických gest, sáhodlouhých projevů a ryčných potlesků. V rámci těchto schůzovních náležitostí vzešlo i ustanovení o klubovním odznaku, o slavnostním kroji, jakož i o prvním závodním dresu Sparty, jímž se stal černý svetr s bílým S na prsou... z kategorie Knihy | Zdraví, Hubnutí a Sport | Sport | Míčové sporty | Fotbal od Olympia naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Přidat recenzi pro Vítězslav Houška, Zdeněk Pavlis: Železná Sparta 125

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.