Srovnání cen » Krása, zdraví a léky » Léky » Srovnání cen Vitamin E 200 mg 30 tablet

Léky

Vitamin E 200 mg 30 tablet

Hodnocení: 1x
  • 4

Vitamin E má široké použití při léčbě mnoha onemocnění Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce ZENTIVA, a. s., Hlohovec, Slovenská republika Složení Léčivá látka: tocoferoli alfa acetas (tocoferolum aceticum, vitamin E) 100 mg, 200 mg a 400 mg v 1 tobolce. Pomocné látky: rostlinný olej, želatina, glycerol 85%, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.29667
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vitamin E 200 mg 30 tablet koupíte i tady

Specifikace Vitamin E 200 mg 30 tablet

Kategorie Léky
Výrobce ZENTIVA
Nejnižší cena 82 Kč

Vitamín E má významnou úlohu v organizmu. Je zapojen do oxidoredukčních pochodů v rámci metabolizmu základních složek buňky a stabilizuje některé hormony a enzymy. Zabraňuje vzniku toxických oxidačních produktů a vzniku volných kyslíkových radikálů, které působí škodlivě na organizmus. ... a dál?

Produkt Vitamin E 200 mg 30 tablet

Vitamin E 200 mg 30 tablet - parametry

Název produktu: Vitamin E 200 mg 30 tablet
Výrobce: ZENTIVA
Minimální cena: 82 Kč
Maximální cena: 99 Kč
Ušetríte až: 17 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vitamin E má široké použití při léčbě mnoha onemocnění Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce ZENTIVA, a. s., Hlohovec, Slovenská republika

Složení Léčivá látka: tocoferoli alfa acetas (tocoferolum aceticum, vitamin E) 100 mg, 200 mg a 400 mg v 1 tobolce.

Pomocné látky: rostlinný olej, želatina, glycerol 85%, methylparaben, ponceau 4R.

Farmakoterapeutická skupina Vitamin.

Charakteristika Vitamin E má významnou úlohu v organizmu. Je zapojen do oxidoredukčních pochodů v rámci metabolizmu základních složek buňky a stabilizuje některé hormony a enzymy. Zabraňuje vzniku toxických oxidačních produktů a vzniku volných kyslíkových radikálů, které působí škodlivě na organizmus.

Indikace Vitamin E má široké použití při léčbě mnoha onemocnění. Po doporučení lékaře je určen:

pro nemocné s poruchami vstřebávání a s chudokrevností způsobenou nedostatečnou výživou;

jako doplňková léčba při poruchách plodnosti a pro předcházení vývojových poruch plodu;

pro zlepšení potíží u žen v klimakteriu pro zvýšení účinku hormonální léčby poruch menstruačního cyklu;

pro nemocné s poruchami nervové a svalové tkáně, neurologickými degenerativními onemocněními (např. Alzheimerova choroba), svalovou ochablostí a zánětlivými degenerativními změnami kloubů a chrupavky u chronických revmatických onemocnění;

k podpůrné léčbě při poruchách žláz s vnitřním vylučováním;

pro prevenci arteriosklerózy (např. ischemická choroba srdeční, cévní onemocnění mozku). Jako samoléčbu lze Vitamin E užívat při předcházení jeho nedostatku a pro jeho silný antioxidační účinek na mnoho látek - při nadměrné fyzické zátěži a k podpoře imunitních pochodů. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 3 let.

Kontraindikace Přípravek nesmí užívat nemocní s přecitlivělostí na vitamin E nebo pomocné látky.

Není určen pro děti do 3 let.

Nežádoucí účinky Přípravek je obvykle dobře snášen, pokud je dodržováno doporučené dávkování. Při užívání vysokých dávek (1 g denně) se mohou vyskytnout zažívací potíže v podobě bolení břicha a průjmů, pocitu únavy a slabosti. Někdy dochází k poruchám cévní propustnosti a k zánětu žil. Při případném výskytu jakýchkoliv neobvyklých reakcí se poraďte se svým lékařem.

Interakce Současné užívání Vitaminu E a kortikoidů nebo hormonální antikoncepce zvyšuje riziko žilní trombózy. Užívání přípravku současně s léky snižující krevní srážlivost (antikoagulancia) zvyšuje jejich účinek.

Dávkování Pokud nedoporučí lékař jinak, dospělí a děti starší 12 let 200-400 mg denně po jídle. U dětí mladších 12 let určí dávkování lékař.

Způsob použití Tobolky se bez rozkousání zapijí 200 ml tekutiny.

Upozornění V dávce 200 mg denně je možno přípravek užívat dlouhodobě. V dávce 400 mg denně je po 2 měsících nutná 1-2 měsíční přestávka. Po uplynutí této doby je možno přípravek užívat další 2 měsíce. Bez doporučení lékaře nesmí přípravek užívat ženy v těhotenství a v době kojení, nemocní se žilní trombózou (srážení krve v cévách) a děti mladší 12 let. O vhodnosti současného užívání přípravku Vi


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.