Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Záchrana státu?

Knihy osobnosti a fakta

Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Záchrana státu?

Hodnocení: 1x
  • 4

Záchrana státu? – Úřednické a polopolitické vlády v České republice a Československu - Vít Hloušek, Lubomír Kopeček. Českou politiku tradičně provází nestabilita koaličních vlád. Od vzniku samostatné České republiky v lednu 1993 do současnosti se vystřídalo už 11 vládních kabinetů, jejichž průměrná životnost byla ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83408
skladem

Jaké má kniha
Záchrana státu?
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Záchrana státu? koupíte i tady

Specifikace Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Záchrana státu?

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 36 Kč

Českou politiku tradičně provází nestabilita koaličních vlád. Od vzniku samostatné České republiky v lednu 1993 do současnosti se vystřídalo už 11 vládních kabinetů, jejichž průměrná životnost byla necelé dva roky. V evropské srovnávací perspektivě je na tom Česká republika podobně jako Itálie nebo Belgie, které patří k zemím s nejmenší trvalostí vlád v rámci Evropské unie. To je doprovázeno fenoménem tzv. přechodných vlád, které nastupují v situaci politické krize, jejichž specifikem je více či méně úřednický či » ... a dál?

Produkt Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Záchrana státu?

Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Záchrana státu? - parametry

Název produktu: Vít Hloušek, Lubomír Kopeček: Záchrana státu?
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 36 Kč
Maximální cena: 50 Kč
Ušetríte až: 14 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Záchrana státu? – Úřednické a polopolitické vlády v České republice a Československu - Vít Hloušek, Lubomír Kopeček. Českou politiku tradičně provází nestabilita koaličních vlád. Od vzniku samostatné České republiky v lednu 1993 do současnosti se vystřídalo už 11 vládních kabinetů, jejichž průměrná životnost byla necelé dva roky. V evropské srovnávací perspektivě je na tom Česká republika podobně jako Itálie nebo Belgie, které patří k zemím s nejmenší trvalostí vlád v rámci Evropské unie. To je doprovázeno fenoménem tzv. přechodných vlád, které nastupují v situaci politické krize, jejichž specifikem je více či méně úřednický či technokratický („odbornický“) charakter. Hlavním cílem knihy je přiblížit a srovnat případy takovýchto úřednických a polopolitických vlád a zamyslet se nad tím, proč k tomuto řešení politická elita sahala a jak se v tom odráží starší česká politická tradice a myšlenkové stereotypy. Autoři se proto vedle detailního pohledu na dva případy takovýchto vlád – vlády Josefa Tošovského (1998) a Jana Fischera (2009/10) – věnují i jejich kořenům v československé politické historii, a to v meziválečné éře a v prvních polistopadových letech. Analýza úřednických a politických vlád je zasazena do kontextu problémů s vládnutím v České republice. Autoři se zamýšlejí nad funkcemi vlád a stran v demokracii a nad příčinami, proč je stabilita a akceschopnost českých kabinetů menší, než by mohla být. V závěru knihy rozebírají možnosti, jak české problémy s vládnutím řešit. Záchrana státu? – Úřednické a polopolitické vlády v České republice a Československu - Vít Hloušek, Lubomír Kopeček od nakladatelství Barrister & Principal v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.